StoryEditor

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy: zmiany we władzach organizacji

Podczas posiedzenia Rady Krajowej i Zarządu Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, które odbyło się  26 sierpnia br., uczestnicy spotkania podjęli decyzję o zmianach personalnych we władzach organizacji. SRW ma nowego prezesa!  
31.08.2022., 10:08h

W Stowarzyszeniu Rzeźników i Wędliniarzy nastąpiły zmiany personalne.  Tomasz Parzybut, który pełnił dotychczas m.in. funkcję rzecznika i dyrektora generalnego Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP (SRW RP), został prezesem organizacji. Dotychczasowy szef stowarzyszenia Janusz Rodziewicz obejmie funkcję wiceprezesa. Wiceprezes Piotr Ziemann pozostał na stanowisku. Tomasz Parzybut jest absolwentem studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim, pracował wcześniej jako redaktor w telewizji TVN i TVR, pełnił również funkcję rzecznika prasowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Rezygnacje ze stanowiska

W czasie walnego zebrania Rady Krajowej i zarządu Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, które odbyło się  26 sierpnia, z funkcji przewodniczącego Rady Krajowej zrezygnował Zbigniew Nowak. Był on wieloletnim wiceprezesem, a następnie prezesem SRW RP, a od kilku kadencji przewodniczącym Rady Krajowej. Nowym przewodniczącym Rady wybrano Dariusza Niebieszczańskiego, to członek wszystkich kadencji Rady Krajowej SRW RP, jest właścicielem Zakładów Mięsnych Niebieszczańscy w Prószówce, jednego z największych tego typu przedsiębiorstw na Dolnym Śląsku.Funkcję członka w Radzie Krajowej SRW RP będzie pełniła Urszula Miazga z Zakładu Mięsnego Smak Górno.

oprac. dkol na podst. Wiadomości Handlowe
Fot. Łukasz Rawa

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 20:03