Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Ekstremalna prasa z miękkim rdzeniem

Obrazek

Nową prasę zwijającą marki Maschio-Gaspardo wyróżnia nie tylko oryginalny design, lecz także możliwość indywidualnego formowania każdej beli.

Jan Beba15 marca 2017, 14:10

Model Extreme 365 ze zmienną komorą prasowania może kształtować bele słomy, siana lub sianokiszonki o średnicy od 50 do 165 cm. Wnętrze komory prasowania, a konkretnie układ napinania pasów skonstruowano w sposób umożliwiający formowanie beli z tzw. miękkim rdzeniem. W zależności od wybranych ustawień maksymalna średnica miękkiego rdzenia wynosi 90 cm. Intensywne zagęszczanie beli odbywa się dopiero po osiągnięciu ustalonego wymiaru środka beli. Pozwala to uzyskać paszę o odpowiedniej gęstości i poprawić proces zakiszania. W poczatkowej fazie zwijania traktorzysta może nawet ustawić zerowy poziom napięcia pasów. Z kolei w końcowym etapie zwijania bela może być poddana ciśnieniu 210 barów.

Wszelkich regulacji parametrów pracy traktorzysta dokonuje przez sterownik prasy zainstalowany w kabinie ciągnika. Maszyna przeznaczona do przygotowywania pasz może być wyposażona w rotor z maksymalnie 25 nożami, co zapewnia pocięcie zielonej masy na odcinki o długości 45 mm.

 

Fot. firmowe

 1 z 1
Maksymalna średnica miękkiego rdzenia w beli wynosi 90 cm.

Maksymalna średnica miękkiego rdzenia w beli wynosi 90 cm.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)