Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Mordercze minuty mechanizacji

16.03.2017

Drukuj

Mordercze minuty mechanizacji

Artykuł dostępny

Futsal to halowa gra w piłkę nożną, w której udział biorą pięcioosobowe drużyny. Czas gry wynosił 2 razy po 12 minut, a rozgrywki odbywały się w systemie "każdy z każdym”. W tym roku Branżowym Mistrzem Polski w Futsalu został zgrany zespół pracowników Metaltechu z Mirosławca. To już XVI edycja piłkarskich zmagań pracowników firm z branży maszyn rolniczych, którą tym razem zorganizował Expom z Krośniewic. Zawody sędziował Andrzej Szubzda i Maciej Szamreta z Białegostoku.

r e k l a m aW mistrzostwach udział wzięły firmy: Agromarket – Jaryszki, Esjot – Wałcz, Expom – Krośniewice, Korbanek – Tarnowo Podgórne, Kramp – Modła Krółewska, Metaltech – Mirosławiec, MRMZ Zdunek – Wierzchowiska i Samasz – Białystok. Szkoda, że zabrakło POM Augustów, który miał bronić tytułu sprzed roku. Jak widać, w tym roku uczestnikami były firmy produkcyjne, dystrybucyjne i zaopatrzeniowe. Nic dodać nic ująć – właśnie wokół nich kręci się mechanizacja.

W zawodach wzięło udział 112 zawodników w wieku od 18 do 67 lat. Oczywiście nie zabrakło powszechnie lubianego nestora wśród zawodników Józefa Suchojada z Metaltechu (rocznik 1950!), uczestnika wszystkich edycji turnieju. Uroku imprezie dodawało to, że prowadził ją Leszek Weremczuk wraz z Pawłem Dudkiewiczem z firmy Expom.

W tym roku puchar przechodni powędrował do Metaltechu. Drugie miejsce zajęła firma MRMZ Zdunek, a trzecie Expom. Poza podium znalazły się następujące zespoły: Kramp, Agromarket, Samasz, Korbanek i Esjot.

Najlepszym zawodnikiem był Michał Kozak z MRMZ Zdunek, najlepszym strzelecem okazał się Paweł Borowczyk z Metaltechu, najlepszym bramkarzem został Arkadiusz Górski z Metaltechu, zaś cenna nagroda „Fair Play” przypadła zespołowi firmy MRMZ Zdunek.

Celem zawodów jest popularyzacja zdrowego trybu życia i promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego w środowisku pracowników firm zajmujących się na co dzień produkcją maszyn rolniczych i nie tylko. Brawa dla wszystkich zawodników i kierownictwa zakładów, które im kibicowało.
oprac. jj

Fot. firmowe

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

Galeria zdjęć

Drużyna Agromarketu
Drużyna firmy Esjot
Drużyna Expomu
Drużyna spółki Korbanek
Drużyna firmy Kramp
Drużyna Metaltechu
Drużyna Samaszu
Drużyna firmy MRMZ Zdunek
Walka o piłkę i gole
Walka o piłkę i gole
Walka o piłkę i gole
Walka o piłkę i gole
Walka o piłkę i gole
Walka o piłkę i gole
Walka o piłkę i gole
Walka o piłkę i gole
Na "zapleczu" sprawnie działali eksperci z Expomu

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii