Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nowe opony rolnicze

Obrazek

W segmencie opon rolniczych firma Michelin ma wiele do zaoferowania. Na targach TechAgro w Brnie firma pokazała 4 nowe modele ogumienia i aplikację mobilną. 

Jan Józefowicz3 kwietnia 2016, 21:01

Targi w Brnie (3-7 kwietnia) to jedna z większych wystaw rolniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz ciągników i maszyn rolniczych można tam zobaczyć ogumienie różnych marek. Wśród nich znalazły się produkty marki Michelin dla rynku rolniczego.
Technologia o nazwie Ultraflex sprawia, że opony do ciągników o dużej mocy uzyskują lepszą przyczepność i chronią podłoże, w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Mowa tu m.in. o modelu AxioBib IF750/75 R46.

Dla kombajnów o dużym tonażu i z pojemnym zbiornikiem na płody rolne Michelin proponuje nowy rozmiar opony CerexBib IF1000/55R32.Ta wersja z technologią Ultraflex pozwala na pracę przy niskim ciśnieniu w oponie.

Z kolei wersja Bibload 440/80R24 charakteryzują się większa wytrzymałością na twardych nawierzchniach i wyższym komforcie jazdy. Natomiast ogumienie Michelin CargoXBib Heavy Duty 560/60R22.5 zaprojektowano z myślą o przewożeniu ciężkich ładunków podczas prac rolnych.

Na targach w Brnie firma zaprezentowała także swoją aplikację mobilną "Kalkulator Ciśnienia Michelin" dla systemu Android i OS. Pozwala ona na łatwe i szybkie dostarczenie informacji o prawidłowym ciśnieniu w użytkowanej oponie. Szkoda, że aplikacja jest dostępna tylko w czterech językach (angielski, francuski, niemiecki i hiszpański. Pozostaje nam czekać na polską wersję językową.
opr. jj

Fot. firmowe1 z 1
W ciągnikach o dużej mocy opony AxioBib pozwalają na uzyskanie dobrej przyczepności do podłoża.

W ciągnikach o dużej mocy opony AxioBib pozwalają na uzyskanie dobrej przyczepności do podłoża.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)