Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Od 2020 roku Claas i John Deere razem

Obrazek

Systemy telematyczne z roku na rok zyskiwać będą coraz większą popularność, dlatego już teraz firmy 365FarmNet, Claas i John Deere zapowiadają start usługi DataConnect. To pierwsze działające niezależnie od producenta rozwiązanie pozwalające na wzajemną wymianę danych, a także kontrolę i monitorowanie floty maszyn przy użyciu ulubionego systemu.

Jan Beba29 października 2019, 08:06

Dotychczas rolnicy i usługodawcy dysponujący mieszaną flotą maszyn mogli rejestrować, przetwarzać i dokumentować swoje dane wyłącznie za pomocą odpowiednich urządzeń i portali internetowych poszczególnych producentów. Teraz wszystko się zmienia dzięki rozwiązaniu DataConnect.

365FarmNet, Claas i John Deere opracowują nowe ponadfirmowe standardy cyfrowe, dzięki którym rolnicy bedą mogli wybrać preferowaną platformę danych określonego producenta przy zachowaniu możliwości przesyłania danych z innych maszyn za pośrednictwem nowego interfejsu. Oznacza to, że dane są nadal dostępne portalach 365FarmNet, Claas Telematics lub John Deere Operations Center, lecz teraz mogą być wymieniane w czasie rzeczywistym między chmurami. Kluczową korzyścią dla użytkownika jest to, że wszystkie niezbędne konfiguracje maszyn są dostępne w jednym systemie.

Już w przyszłym roku DataConnect umożliwi wymianę wszystkich istotnych danych dotyczących maszyn, w tym aktualną i historyczną lokalizację maszyny, poziom paliwa w zbiorniku, bieżący stan pracy oraz prędkość jazdy do przodu. Planowane jest również wprowadzenie możliwości przesyłania danych agronomicznych.1 z 1
365FarmNet, Claas i John Deere zapowiadają start usługi DataConnect.

365FarmNet, Claas i John Deere zapowiadają start usługi DataConnect.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)