Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Redlice kultywatora wymienisz w mig

Obrazek

System C-Mix-Clip do szybkiej wymiany redlic dla kultywatorów Cenius oferuje marka Amazone. Wyjaśniamy jak to działa.

Jan Beba7 kwietnia 2017, 15:35

Użytkownicy kultywatorów mulczujących Cenius mogą skorzystać z nowego systemu szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip. Umożliwia on szybką wymianę redlic, np. z wąskich redlic do głębokiego spulchniania gleby na gęsiostópki do płytkich uprawek ścierniskowych. Redlica C-Mix składa się z przykręconej śrubami blachy prowadzącej i mocowania czubka redlicy, z tym że czubek jest zamocowany na systemie szybkiej wymiany. 

Aby zdemontować element roboczy wystarczy zwolnić kołek zabezpieczający po czym wygodnie nasunąć inny element.  Kołek zabezpieczający umieszczony jest z tyłu zęba.

Amazone udostępnia specjalne narzędzie pomocne w nasuwaniu redlic na uchwyty C-Mix-Clip na zębach. Poprawia to komfort i bezpieczeństwo wymiany czubków redlic.

W zależności od rodzaju pracy Amazone oferuje czubki redlic o szerokości 80 mm służące przede wszystkim do intensywnego spulchniania na głębokość roboczą od 12 cm do 30 cm. Ponadto dostępne są także czubki redlic o szerokości 100 mm, które stosuje się  na głębokościach roboczych od 10 do 20 cm zarówno do głębokiej likwidacji ściernisk jak też do podstawowej uprawy gleby. Do dyspozycji są też  gęsiostópki o szerokości 320 mm wykorzystywane do płytkich uprawek ścierniskowych na głębokościach od 3 do 10 cm.

Fot. firmowe1 z 1
Gdy kołek zabezpieczający jest otwarty, można szybko i łatwo wymienić czubek redlicy.

Gdy kołek zabezpieczający jest otwarty, można szybko i łatwo wymienić czubek redlicy.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)