Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Tytan w orce

Obrazek

Podczas tegorocznej Agritechniki firma Lemken zaprezentowała nową serię półzawieszanych pługów Titan 11.

Jan Beba21 grudnia 2015, 12:58

Nowa seria zastępuje dotychczasowe linie dużych pługów producenta o nazwie EuroTitan i VariTitan. Nowa seria oferuje sprzęt liczący od 9 do 14 korpusów z czterostopniową regulacją szerokości roboczej. Przy maksymalnym rozstawie za jednym przejazdem można zaorać pas o szerokości 770 cm.

W standardzie pługi dystrybuowane są z korpusami DuraMaxx składającymi się z hartowanych elementów bez otworów, co zdaniem firmy zapewnia wysoką odporność na trudne warunki pracy (np. w suchej glebie). Poszczególne elementy ażurowych korpusów można szybko wymienić bez użycia narzędzi. Na czas pracy w kamienistych glebach firma zaleca korzystanie z automatycznego systemu Hydromatic, zabezpieczającego elementy robocze przed skutkami uderzenia w kamienie. Podczas orki poszczególne korpusy mogą odchylić się o blisko 40 cm w górę i 20 cm w bok, omijając w ten sposób przeszkodę. W nowej odsłonie Titana zastosowano system wzmacniania trakcji ciągnika, który troszczy się o to, by w trudnych warunkach dociążyć napędzane osie i zredukować poślizg. Przekłada się to także na zmniejszone zużycie paliwa w trakcie orki. Pług może współpracować zarówno z ciągnionymi wałami zagęszczającymi, jak również z nabudowanym wałem segmentowym FlexPack, który dostosowuje swoją szerokość roboczą do ustawionej szerokości pracy korpusów. beb

Fot. firmowe1 z 2
Zamontwana centralnie oś ułatwia wykonywanie nawrotów.

Zamontwana centralnie oś ułatwia wykonywanie nawrotów.

2 z 2
Nowy pług Lemkena ze zintegrowanym wałem FlexPack.

Nowy pług Lemkena ze zintegrowanym wałem FlexPack.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)