Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Arysta zwiększa ofertę

Obrazek

Arysta LifeScience Corporation powstała w 2001 r. Właścicielem firmy jest międzynarodowy fundusz inwestycyjny Permira. Rocznie osiąga ona obrót rzędu 1,7 mld $. Arysta LifeScience pozyskuje nowe produkty od innych firm, które mają własne działy naukowo-badawcze albo pozyskuje generyki i proponuje określone rozwiązania w ich zastosowaniu.

7 listopada 2013, 11:13

Arysta LifeScience Corporation powstała w 2001 r. Właścicielem firmy jest międzynarodowy fundusz inwestycyjny Permira. Rocznie osiąga ona obrót rzędu 1,7 mld $. Arysta LifeScience pozyskuje nowe produkty od innych firm, które mają własne działy naukowo-badawcze albo pozyskuje generyki i proponuje określone rozwiązania w ich zastosowaniu. Obecnie Arysta sprzedaje swoje produkty w 125 krajach. Łącznie ma 40 oddziałów na wszystkich kontynentach i zatrudnia około 2,5 tysiąca osób. W tym w Europie jest 9 oddziałów oraz fabryka środków ochrony roślin we Francji.

– W najbliższych latach chcemy zmienić charakter swojej działalności z firmy nastawionej na sprzedaż pojedynczych produktów na firmę proponującą kompleksowe rozwiązania, szczególnie w ochronie roślin sadowniczych i warzywniczych (z uwzględnieniem produktów do integrowanej ochrony roślin). Działanie takie ma bowiem coraz większe znaczenie w aspekcie zrównoważonego rolnictwa – mówi dr Jerzy Pątek, prezes zarządu Arysta LifeScience. Na pewno będziemy też wprowadzali na rynek kolejne biostymulatory – dodaje.

Ponadto oferta Arysta wzbogaci się o nowe rozwiązania do ochrony zbóż i sadów, szczególnie przed chorobami. Będą to produkty opracowane w oparciu o mieszaniny.

– Warto zwrócić uwagę, że w ostatnich latach rynek biostymulatorów rozwija się dynamicznie nie tylko w Polsce, lecz także na świecie. Szacuje się, że jest on wart około 2 mld $ i – według niektórych fachowców – w najbliższych 5 latach rynek ten będzie zwiększał się o około 15% rocznie. Czyli znacznie szybciej niż wartość rynku środków ochrony roślin – podkreśla Adam Słowiński, dyrektor marketingu i rozwoju w firmie Arysta LifeScience.

mwWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)