Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Dbanie o glebę, plony i środowisko zacznij od wapnowania. Rolniczy temat, odc. 24

Kiedy najlepiej stosować wapno na polu? Jakie wapno wybrać? Czym najlepiej wymieszać wapno z glebą? Czy wapno można stosować razem z obornikiem? Wapnowanie ścierniska po kukurydzy - to dobry czy zły pomysł? To tylko niektóre z zagadnień, które poruszamy w kolejnym odcinku programu "Rolniczy temat".

Bartłomiej Czekała7 października 2022, 09:00

Zielony Ład, troska o środowiska naturalne, zmiany klimatu, susze, niższe plony - to wyzwania, które stoją przed polskimi rolnikami w najbliższych latach. Ale by im sprostać trzeba się zatroszczyć o glebę. Jednym z kluczowych zabiegów w tym zakresie jest wapnowanie.

Nie wystarczy jednak kupić jakiekolwiek wapno, rozsiać je na polu i wymieszać jakąkolwiek maszyną z glebą. Aby zrobić to odpowiednio dobrze i dopasować do potrzeb naszej gleby trzeba mieć wiedzę i strategię działania. Dlatego do kolejnego odcinka programu "Rolniczy temat" zaprosiłem eksperta ds. uprawy, ochrony i nawożenia roślin - redaktora Tomasza Czubińskiego z top agrar Polska. Nasz ekspert wyjaśnia wiele podstawowych zagadnień dotyczących wapnowania - warto się zapoznać z tymi wskazówkami.

Zapraszam do obejrzenia całego programu!

Zapraszamy na webinarium o wapnowaniu!Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)