Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Mokro nie tylko w Wielkopolsce!

Obrazek

Po ostatnim odcinku Pogotowia Polowego "Woda i huragan Ksawery zmasakrowały kukurydzę!" wielu z Was komentowało sytuację u siebie na polach. Okazuje się, że nie tylko w Wielkopolsce jest bardzo mokro na polach.

dr Maria Walerowska15 października 2017, 15:48
Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze, jakie zamieszczaliście z informacjami jaka jest u Was sytuacja na polach:

SebsoNism
Łódzkie.... Jutro będę kosił kukurydze na kiszonkę o fao 230... połamana... Nic się w tym roku już nie zasieje.... trzeba czekać na wiosnę.... od Kwietnia spadło 640l/m2

Ziom152 & Bober
u nas na pomorzu to jeszcze gorzej z wodą

Marcin Rzepkowski
Tak ale nikt nie dba o rowy tylko o zbiory a teraz woda dała o sobie znać

Marcin Kosek
Opóźnienie w zbiorze na ziarno? Jestem z północnego Mazowsza i mi udało się zebrać qq na kiszonkę (ze 20 ar zostało), ale większość ludzi w mojej wiosce jeszcze czeka. Chyba w Zaduszki będą ciąć. Tragedia.

Marcus 997
Świętokrzyskie jest okej

Rafal Nowak
Kukurydza jest do zbioru na ziarno tylko na polu stoją ogromne ilości wody. Woda też nie problem, bo Claas lexion przyjedzie na gąsienicach i jest oki, tylko na glinie pod górę też nie podjedzie i trzeba czekać .

Farma Sołtysa
u mnie dokładnie tak jak było pokazane jeszcze kukurydza nie skoszona na kiszonkę i pojawił się grzyb na kolbie czy robiąc z tego kiszonkę nie zaszkodzę bykom ?

Gorgoń Marcin
Wlkp. 869 litrów mierzone od 17 marca, w ciągu 12 miesięcy to jest od 1 października 2016 do 1 października 2017, 1269 litrów, czyli tyle co przez ostatnie 3 i pół roku...

PiotruśPan Farm
Podlasie okolice Augustowa wszędzie woda wiele dni zanim się wjedzie na pola a QQ już sucha od mrozów

cat challenger
Lubelskie - u nas jest ciężko na niektórych glebach ale w porównaniu to co na filmie to nie jest tak źle współczuję takich ilości wody, zebrać to raz a później na tak zrytym polu trzeba posiać coś masakra

CichY
Na mazurach nie da sie wjechać. W nic


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)