Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Porady prosto z pola w Minikowie

Kukurydza strzeliła z kopyta. Czy nadrobi stracony podczas chłodnej wiosny czas? Czy pszenicę musimy chronić od chorób kłosa? To pytania, jakie zadaliśmy ekspertom podczas Krajowych Dni Pola w Minikowie.

Tomasz Czubiński30 czerwca 2021, 11:40
Na początek dr Roman Warzecha, niekwestionowany ekspert od kukurydzy, ponadto plantator w tym odmian cukrowych i pękających wypowiada się o opóźnieniach w rozwoju kukurydzy. Radzi także jakie nawozy dolistne warto zastosować.

W drugiej części prof. Marek Korbas, współautor Atlasu chorób roślin rolniczych dla praktyków mówi o nowej drodze infekcji zgnilizny twardzikowej, jaka pojawiać będzie się na naszych polach. Radzi również w sprawie ochrony kłosa przed fuzariozami.

Zapraszamy do obejrzenia filmu!


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)