Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Praczyk - wieloletni pracownik IOR - PIB w Poznaniu

Obrazek

Ze smutkiem przyjęliśmy w naszej Redakcji wiadomość o śmierci prof. dr Hab. Tadusza Praczyka. Był wieloletnim pracownikiem naukowym Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu, a także autorem wielu artykułów, które można było przeczytać na łamach top agrar Polska.

Bartłomiej Czekała30 lipca 2022, 04:00
Profesor Tadusz Praczyk zmarł 27 lipca br.  Był cenionym specjalistą w dziedzinie herbologii i autorem wielu opatentowanych wynalazków w zakresie stosowania cieczy jonowych w ochronie roślin. Inicjował i kierował wieloma projektami badawczymi, piał wiele artykułów do prestiżowych czasopism naukowych i branżowych, m. in do top agrar Polska. Był także promotorem wielu prac doktorskich. Miał ogromny wkład w działalność naukową IOR-PIB w Poznaniu, a za swoją pracę na rzecz ochrony roślin został uhonorowany Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.
W środowisku naukowym cieszył się opinią nie tylko wybitnego specjalisty, lecz także dobrego kolegi i czlowieka otwartego na potrzeby innych.
Prof. Praczyk pracował w IOR-PIB w latach 1986 - 2021. W swojej karierze naukowej pełnij też funkcje kierownicze. Był Kierownikiem Zakładu Badania Środków Ochrony Roślin w latach 2005 - 2018 oraz Zastępcą dyrektora ds. naukowo-badawczych IOR-PIB w latach 2012 - 2017.
Msza św. w intencji ś. p. prof. dr hab. Tadeusza Praczyka odbędzie się 2 sierpnia br. o godz. 13:00 w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Sobieskiego 81 w Luboniu. Uroczystości pogrzebowe odbędą sie tego samego dnai o godz. 14:00 w Wirach przy ul. Poznańskiej.

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy