Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

10 największych farm wiatrowych na świecie - liderem USA

Obrazek

Rośnie liczba mega farm wiatrowych. Większość z tych gigantów znajduje się w USA. Największe z nich znajdują się w Chinach i Indiach.

Dominika Mulak9 grudnia 2021, 16:43
Ekspansja energii odnawialnej na całym świecie jest w pełnym rozkwicie. Jednym z najważniejszych odnawialnych źródeł energii jest energia wiatrowa. Jak podaje serwis branżowy Power Technology, na całym świecie działa już ponad 350 000 turbin wiatrowych. W związku z zapotrzebowaniem na przyjazne dla środowiska źródła energii oczekuje się, że w najbliższych latach wykorzystanie energii wiatrowej będzie się dalej rozwijać.

Coraz więcej krajów chce przestawić produkcję energii elektrycznej na energię wiatrową i fotowoltaikę, a tym samym zmniejszyć swoją zależność od paliw kopalnych. Obszary położone na dużych wysokościach są preferowane do budowy dużych elektrowni ze względu na większą prędkość wiatru i mniejszy opór. 

Pierwsza mega farma wiatrowa została zbudowana w grudniu 1980 roku w New Hampshire (USA) z 20 turbinami i miała moc 0,6 MW.

Jak kształtuje się ranking 10 największych farm wiatrowych na świecie? Poniżej aktualna lista.
  1. Jiuquan Wind Power Base, Chiny
  2. Jaisalmer Wind Park, Indie
  3. Alta Wind Energy Centre, USA
  4. Muppandal Wind Farm, Indie
  5. Shepherds Flat Winds, USA
  6. Roscoe Wind Farm, USA
  7. Horse Hollow Wind Energy Centre, USA
  8. Capricorn Ridge, USA
  9. Walney Extension Offshore, Wielka Brytania
  10. London Array Offshore, Wielka Brytania
Źródło: www.agrarheute.com
Fot. Twitter


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)