Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Bojkot polskiej żywności! – zemsta na rolnikach za głosowanie na Andrzeja Dudę. Minister Ardanowski komentuje

Obrazek

Jak ja mam skomentować głupotę? Tak minister rolnictwa zareagował na pojawienie się po wyborach w Internecie nawoływań do bojkotu polskiej żywności. Ma być to zemsta na rolnikach za głosowanie na Andrzej Dudę. Zdaniem ministra rolnictwa taki bojkot nie ma szans powodzenia.

wk16 lipca 2020, 18:05
Po wyborach w sieci można było znaleźć w większości anonimowe wpisy na przykład takiej treści: „Czołem kochani rolnicy. Chciałam wam powiedzieć, że miasto przestaje kupować wasze produkt. Taniej szybciej i przyjemniej będzie kupować produkty w markecie, hiszpańskie produkty. Pozdrawiam” lub „Również przestaje zwracać uwagę na polskie towary. Z premedytacją będę kupować zagraniczne. Niech sobie wieś radzi sama”. W drugiej turze wyborów prezydenckich 63% mieszkańców wsi oraz 81% rolników poparło prezydenta Andrzej Dudę

Na dzisiejszej konferencji prasowej odniósł się do tych opinii minister rolnictwa, którego zdaniem jest to niezrozumienie zasad demokracji oraz próba kwestionowania prawa obywateli do wyrażenia swojej woli politycznej bez względu na to, gdzie mieszkają oraz czym się zajmują.

- Świadczy to również o jakiejś bucie i arogancji, która już po wyborach powinna się skończyć ale dalej gdzieś funkcjonuje. Apelowanie, żeby ukarać rolników poprzez bojkot polskiej żywności zasługuje absolutnie na potępienie. To jest apel moim zdaniem nieskuteczny ponieważ Polacy rozumieją, że polska żywność ma wysoką jakość, rozsądną cenę.

- Patriotyzm konsumencki jest wyznacznikiem naszych czasów i przynosi ogromne efekty. Kolejne instytucje wspierają nasze działania zachęcając do kupowania polskich produktów. Artyści, sportowcy, ludzie znani - nie celebryci znani tylko z tego, że są znani - sami się zgłaszają bo chcą się zaangażować do promowania polskiej żywności i nie chcą za to żadnych pieniędzy – powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Zdaniem szefa resortu rolnictwa wynik wyborczy Andrzej Dudy jest efektem oceny jego 5 lat jego prezydentury oraz rządów Prawa i Sprawiedliwości przez rolników i mieszkańców wsi. wk


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)