Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

III Krajowe Dni Pola już w najbliższy weekend! #rolnictwoprzyszłości

Obrazek

Tym razem w Płońsku spotkamy się na III Krajowych Dniach Pola, organizowanych przez MODR. Co przygotowano dla rolników na Mazowszu? 

Aneta Lewandowska9 czerwca 2022, 15:19

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na III Krajowe Dni Pola już w najbliższy weekend. Wydarzenie pod hasłem #rolnictwoprzyszłości ma na celu zaprezentowanie potencjału polskiego rolnictwa i wypracowanie kierunku zmian dla sprawnego, bezpiecznego, dochodowego i stabilnego finansowo sektora rolnego.

Przyszłość polskiego rolnictwa

#rolnictwoprzyszłości to hasło tegorocznych Dni Pola. W trosce o przyszłość już teraz należy szukać odpowiedzi i rozwiązań. Jak mówią organizatorzy, decydującą rolę w przemianach będą mieli młodzi rolnicy i to im należy pomóc, wskazując przykłady dobrego wykorzystania potencjału ziemi i zasobów naturalnych, a także ekonomiczne przesłanki do pozostania na wsi.

Pole doświadczalne

Na należącym prawie od 100 lat do MODR w Płońsku polu doświadczalnym (26,96 ha bardzo zróżnicowanej gleby, od klasy II do V) prezentowane będą wyniki doświadczeń polowych, nowe techniki i technologie uprawy oraz odmiany roślin. Dostępna będzie też wystawa ciągników, maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej. Dla uczniów i studentów organizatorzy przygotowali lekcje praktyczne w terenie.                   

Trzy namioty tematyczne

W namiocie Nauka polska a innowacje w rolnictwie rolnicy będą mogli zobaczyć m.in. prezentacje roślin i ziarna, wystawę roślin wyhodowanych in-vitro, spróbować chleba z pszenicy okrągłoziarnowej i perskiej, produktów mięsnych, mlecznych, owocowo-warzywnych i fermentowanej żywności.

W namiocie Rolnictwo ekologiczne i ochrona środowiska zaprezentują się gospodarstwa jagodowo-warzywne, przetwórstwa czarnego bzu, chowu kóz, sadownicze czy zielarskie, odbędą się też warsztaty „Zero waste” i jak działa pasieka.

W namiocie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Tradycji i Rękodzieła można będzie spróbować potraw i zobaczyć pokazy wycinanek, haftu, decoupage, malowania witraży, strojów ludowych i wziąć udział w warsztacie kowalskim, włókienniczm, garncarskim, rzeźbiarskim i innych.

Wystawa koni i pojazdów konnych

Podczas III Krajowych Dni Rolnictwa odbędzie się tez wystawa koni  i pojazdów konnych, bryczek                               i zaprzęgów uczestników XV Amatorskich Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Gdzie i kiedy?

III Krajowe Dni pola odbędą się w dniach od 11 do 13 czerwca br., w Płońsku przy ulicy Sienkiewicza 11.

W czasie wydarzenia można będzie oglądać spotkania panelowe rolników i ekspertów oraz wywiady na Polu Doświadczalnym. Trzeciego dnia odbędą się lekcje online dla uczniów i studentów kierunków rolniczych.Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)