Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w całym kraju

Najbliższe dni upłyną pod znakiem burz z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego kraju.

Kamila Szałaj18 czerwca 2020, 10:23
Ostrzeżenie przed burzami z gradem obejmuje cały kraj, poza czterema powiatami na północnym-wschodzie województwa zachodniopomorskiego.


- W czwartek ponownie należy spodziewać się punktowych ulew, silnego wiatru do 80 km/h i opadów gradu. Należy podkreślić, że poza pasem wybrzeża i poza obszarami podgórskimi, w całym kraju temperatura osiągnie 25°C, 27°C, w dodatku przy wysokiej wilgotności powietrza – informuje IMGW.

Burze do końca tygodnia


W piątek burze ponownie mogą pojawić się w wielu miejscach w Polsce. Najmniejsze prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie na południowym zachodzie.

W sobotę burze z silnymi opadami deszczu i lokalnie gradem wystąpią na północy i wschodzie kraju. Pozostały obszar znajdzie się już w nieco chłodniejszym powietrzu, choć i tutaj miejscami wystąpią opady deszczu. 

W niedzielę rozwój burz ograniczy się do wschodniej części Polski, ich natężenie powinno być też niższe niż w poprzednich dniach. 


ksz, oprac. na podst. IMGW, fot. pixabay.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)