Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Mięso z probówki - w Izraelu otwarto pierwszy na świecie zakład przemysłowy

Obrazek

Zakład produkuje dziennie 500 kg mięsa „wolnego od uboju”. Co ciekawe, od przyszłego roku jest gotowy wysyłać swoje produkty do amerykańskich detalistów.

Dominika Mulak30 czerwca 2021, 12:16
W mieście Rehovot w Izraelu otwarto pierwszy na świecie przemysłowy zakład produkcji mięsa hodowlanego, należący do startupu Future Meat Technologies. Zakład znajduje się w sąsiedztwie Instytutu Naukowego Weizmanna i Wydziału Rolniczego Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie i produkuje dziennie 500 kg mięsa „wolnego od uboju” (odpowiednik 5000 burgerów).


Jak dotąd naukowcom udało się stworzyć w laboratorium kurczaka, wieprzowinę i jagnięcinę, podczas gdy wołowina ma być produkowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

– Otwarcie zakładu stanowi ogromny krok na drodze Future Meat Technologies na rynek, służąc jako kluczowy czynnik umożliwiający wprowadzenie naszych produktów na półki sklepowe do 2022 roku. Posiadanie działającej linii przemysłowej przyspiesza kluczowe procesy, takie jak regulacje i rozwój produktów – powiedział Rom Kshuk, CEO Future Meat Technologies, dla Jewish News Syndicate. Jak poinformowała firma, produkty powstają bez modyfikacji genetycznych.


Oczekuje się również, że proces produkcyjny Future Meat będzie generował o 80% mniej emisji gazów cieplarnianych i zużywał o 99% mniej gruntów i 96% mniej wody słodkiej niż tradycyjna produkcja mięsa. W przyszłym roku firma planuje podbić rynek amerykański. Obecnie startup Future Meat Technologies jest zaangażowany w proces zatwierdzania swojego zakładu produkcyjnego przez agencje regulacyjne na wielu terytoriach.

Źródło: www.euromeatnews.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)