Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Możesz rozsiewać nawozy mineralne, ale...

Obrazek

Zakaz stosowania nawozów mineralnych dotyczy tylko obszarów OSN w terminie od 1 grudnia do końca lutego.

Jacek Daleszyński1 marca 2016, 10:33

Do naszej redakcji napływa obecnie sporo zapytań o możliwość legalnego stosowania nawozów mineralnych. Rolnicy pytają, czy mogą rozsiewać azot na oziminy i nawozy wieloskładnikowe i potasowe pod rośliny jare. Przypominamy zatem, że bezwzględny zakaz dotyczy obszarów OSN i gospodarstw uczestniczących w programie rolnośrodowiskowym w terminie 1 grudnia – koniec lutego. Na pozostałych obszarach można stosować nawozy mineralne pod warunkiem jednak, że gleba nie jest zamarznięta do głębokości powyżej 30 cm i nie znajduje się na niej pokrywa śnieżna. Dziś w nocy np. w Wielkopolsce spadł śnieg, zatem możemy mówić, że na polach znajduje się pokrywa śnieżna. W takich warunkach nie wolno stosować nawozów mineralnych.

jd, fot. SierszeńskaPicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)