Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Producenci mleka żądają dymisji Hogana

Obrazek

– Phil Hogan, komisarz ds. rolnictwa UE, powinien podać się do dymisji – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród holenderskich producentów mleka.

Marcin Jajor16 grudnia 2015, 06:15

W głosowaniu, które odbyło się na stronie internetowej Melkvee.nl, ok. 58% respondentów zgodziło się z propozycją Europejskiej Rady Mleczarskiej (European Milk Board), żeby usunąć Phila Hogana ze stanowiska. Sugestia ta padła w liście otwartym, który został opublikowany przez organizację pod koniec listopada br. i skierowany do szefa Komisji Europejskiej. W liście Hogan określany jest jako osoba niekompetentna i nieposiadająca niezbędnych ekspertyz dotyczących ważnych spraw rolnictwa. EMB ma także pretensję, że komisarz ds. rolnictwa cały czas zaprzecza obecności kryzysu w sektorze mleka.

Spośród pozostałych ok. 40% ankietowanych, 20% uważa że Hogan – w swojej bezczynności – posunął się za daleko i mają poczucie, że powinien zrobić coś więcej dla sektora. Z kolei pozostałe 20% osób opowiedziało się za pozostawieniem komisarza na swoim stanowisku.

W tym samym czasie, przy okazji wizyty Hogana w miejscowości Herrsching (Bawaria) członkowie niemieckiej organizacji producentów mleka BDM zorganizowali spontaniczny protest. Około 100 protestujących rolników podkreślało zgodnie, że unijny komisarz całkowicie ignoruje kryzys na rynku mleka.

opr. mj/The Cattle Site
Fot. EMB


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy