Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Protest wielkopolskich rolników w Warszawie

Obrazek

Rolnicy z powiatów: gostyńskiego i rawickiego zorganizowali dziś w Warszawie protest przeciwko planom budowy na ich gruntach rolnych kopalni odkrywkowej węgla brunatnego przez koniński PAK.

Bartłomiej Czekała10 maja 2016, 09:50

Organizatorami protestu, w którym uczestniczyło ok. 150 rolników, byli : Stowarzyszenie "Nasz Dom" oraz Fundacja Rozwój TAK – Odkrywki – NIE. Rolnicy pikietowali pod siedzibą spółki Nationale-Nederlanden, która posiada blisko 10% udziałów w konińskim PAK.

– Chcemy uświadomić udziałowcowi PAK, że kopalnia zajmuje się nie do końca dobrymi dla ludzi i środowiska sprawami. Dużym sukcesem jest to, że władze Nationale-Nederlanden zainteresowały się naszą sprawą i jesteśmy zaproszeni na spotkanie z przedstawicielami Zarządu tej spółki na rozmowy dziś o 11:30 – mówiła przed protestem Sylwia Maćkowiak, jedna z jego organizatorek.

Rolnicy wierzą w to, że akcjonariusze PAK będą w stanie wpłynąć na decyzje konińskiej kopalni. Protestujący pojawili się także na chwilę pod siedzibami resortów: rolnictwa i środowiska.

Przedstawiciele protestujących rolników będą w Warszawie także jutro. Dzięki wsparciu Posła Jana Dziedziczaka (PiS) będą uczestniczyć w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, który będzie będzie dyskutował m. in. o budowie nowych kopalni odkrywkowych. W ten sposób parlamentarzyści będą mogli zapoznać się ze stanowiskiem rolników, którzy są zagrożeni utratą własnych gospodarstw i miejsc pracy.  bczPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)