Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolniczy handel detaliczny – Sejm uchwalił ułatwienia

Sejm uchwalił ustawę która ma zachęcać rolników do samodzielnego wytwarzania żywności z surowców pochodzących z ich gospodarstw. Rolnik będzie mógł sprzedawać takie produkty do sklepów, stołówek i restauracji. Wprowadzone będą także dodatkowe ulgi podatkowe.

wk14 listopada 2018, 13:53
Dzięki ustawie możliwa będzie sprzedaż żywności wytworzonej w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD) do zakładów prowadzących handel detaliczny, w tym do sklepów, restauracji czy stołówek. „Oczekuje się, że dzięki wprowadzanym rozwiązaniom spełnione zostaną postulaty strony społecznej, a podmioty prowadzące rolniczy handel detaliczny otrzymają możliwość korzystania z nowego kanału dystrybucji wytworzonej żywności i dotarcia do większej grupy konsumentów”– napisano w uzasadnieniu projektu przesłanego do Sejmu.

Pozostało 86 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ