Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolnik ukarany mandatem za koszenie zboża po 22:00. Głos w tej sprawie zabrał Janusz Wojciechowski

Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski odniósł się na Twitterze do sprawy ukarania mandatem rolnika, który w żniwa po 22:00 kosił zboże kombajnem. Gospodarza na policję zgłosiła kobieta z miasta, która wypoczywała na wiejskiej działce sąsiadującej z jego polem.

Bartłomiej Czekała11 sierpnia 2020, 14:13
Janusz Wojciechowski zamieścił na swoim koncie ironiczny wpis:

„Słyszę, że policja ukarała mandatem rolnika, który pod pretekstem żniw kosił zboże kombajnem po 22-giej i zakłócał wiejską ciszę działkowiczce z miasta. Nie do wytrzymania ci rolnicy, od świtu do północy kręcą się po tych swoich polach i zagrodach, hałasują, kurzą…”

Ten komentarz doskonale pokazuje absurd oskarżeń, które padają pod adresem rolników, którzy w tym trudnym dla nich okresie pracują od świtu do zmierzchu, by zebrać swoje plony z pól. Kiedyś, gdy na wsi mieszkali sami rolnicy – mniejsi czy więksi – ale wszyscy w tym czasie żniwowali do późnych godzin nocnych i nikomu hałas po 22:00 nie przeszkadzał. Dziś w wielu wioskach rolnicy są w mniejszości. Przybywa ludności napływowej z miast, a i rdzenni mieszkańcy często rezygnują z prowadzenia małego gospodarstwa i mieszkając nadal w rodzinnym domu dojeżdżają do pracy. Bywa więc że z czasem i oni zapominają jak praca w żniwa wygląda.

Wpis unijnego komisarza wywołał dużą dyskusję na Twitterze. Nie brakowało zarówno Internautów, którzy poparli słowa Janusza Wojciechowskiego, jak i tych, którzy prezentowali zupełnie odmienne stanowisko w sprawie nocnej pracy żniwnej rolników. Poniżej zamieszczamy najciekawsze cytaty z tej twitterowej dyskusji.


Fot. Poglądowe, A. Rachwalska


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)