Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Sprzedawcy chryzantem nie otrzymają państwowego wsparcia - rząd pomyślał tylko o przedsiębiorcach

Obrazek

Niestety rząd pomyślał jedynie o przedsiębiorcach. Osoby, które prowadzą działalność nierejestrową i legalnie chciały sprzedać kwiaty pod cmentarzami nie otrzymają państwowego wsparcia.

Dominika Mulak6 listopada 2020, 14:51
W związku z zamknięciem cmentarzy rząd obiecał, że terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny. Niestety pomyślano jedynie o przedsiębiorcach, bowiem osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej nie mogą liczyć na państwowe wsparcie.

– Szczerze mówiąc zapomnieliśmy o osobach prowadzących działalność nierejestrową – przyznał jeden ze współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Taką działalność prowadzą osoby fizyczne, których przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obecnie jest to 1300 zł) oraz które w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywały działalności gospodarczej.

Oddziały terenowe ARiMR i KOWR mają odkupować od producentów i sprzedawców rośliny, które przeznaczone były do sprzedaży na przełomie października i listopada przed cmentarzami. Z funduszu przeznaczonego na walkę z COVID-19 rząd obiecał także zrefundować koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję i na własny koszt odkupują niesprzedane kwiaty.

Źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)