Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Udany staż w Dolnej Saksonii

Obrazek

W tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Poznaniu odbyło się podsumowanie kolejnego programu zagranicznych staży zawodowych pn. „Staż zawodowy w gospodarstwach rolnych
Dolnej Saksonii”.

Bartłomiej Czekała9 stycznia 2015, 08:18

Jego uczestnikami było 25 stażystów - uczniów techników rolniczych, którzy przebywali w Niemczech od 29. czerwca do 28. września 2014 roku. Wszyscy zostali najpierw zakwaterowani w internacie Niemieckiego Ośrodka Szkoleniowego dla Techniki Rolniczej Deula w Nienburgu, gdzie odbyli cykl szkoleń dotyczących BHP, eksploatacji maszyn rolniczych, produkcji roślinnej i zwierzęcej. Mieli także okazję, by podszkolić umiejętności językowe w zakresie niemieckiego słownictwa zawodowego.

Pod koniec pierwszego tygodnia pobytu praktykanci zostali rozwiezieni do indywidualnych gospodarstw rolnych położonych w Dolnej Saksonii, gdzie rozpoczęli szkolenie praktyczne, które trwało do 28 września 2014 roku.

Podczas stażu zawodowego każdy z uczestników miał zapewnione: zakwaterowanie i pełne wyżywienie oraz kieszonkowe w wysokości 250 euro miesięcznie. Poza tym stażyści byli ubezpieczeni od chorób i następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od odpowiedzialności cywilnej przez okres trwania stażu zawodowego.

W uroczystym zakończeniu kolejnego projektu udział wzięli stażyści, dyrektorzy zespołów
szkół rolniczych biorących udział w projekcie, przedstawiciele Towarzystwa Umiejętności
Rolniczych i Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Podczas spotkania praktykantom wręczono certyfikaty wystawione przez partnera niemieckiego – Niemiecki Ośrodek Szkoleniowy dla Techniki Rolniczej Deula w Nienburgu oraz dyplomy ukończenia stażu zawodowego wystawione przez Wielkopolską Izbę Rolniczą i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.
oprac. bcz1 z 1
Uczestnicy spotkania podsumowującego zagraniczne staże.

Uczestnicy spotkania podsumowującego zagraniczne staże.

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)