Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Umowy na odstrzał dzików podpisane

Obrazek

Zarząd województwa podlaskiego podpisał umowy na odstrzał 500 dzików z ponad 30 kołami łowieckimi oraz z nadleśnictwem Supraśl. Budżet województwa przeznaczył na ten cel 200 tys. zł.

Anna Kurek26 marca 2015, 07:00

Przyjęta pod koniec lutego uchwała zakłada odstrzał pół tysiąca dzików do końca czerwca br.  w części powiatu sokólskiego i białostockiego, na terenach znajdujących się w tzw. czerwonej strefie wyznaczonej w związku z występowaniem ASF. 
Przedstawiciele  Polskiego Związku Łowieckiego zauważają, że podczas realizacji założeń uchwały mogą pojawić się pewna trudności. Będą one związane z rozmieszczeniem dzików. Ich zdaniem są miejsca, na których zagęszczenie dzików jest duże, ale są również takie, gdzie tych zwierząt jest niewiele. To się zmienia. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce w konkretnym obwodzie łowieckim, umowy będzie można zmienić, np. zmniejszyć liczbę dzików przeznaczonych do odstrzału w danym miejscu.
Przed rozpoczęciem odstrzałów trudno prognozować jak rozrzedzenie populacji wpłynie na rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń oraz na szkody łowieckie wyrządzane przez dziki.  akuPicture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)