Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Więcej na ubezpieczenia upraw i zwierząt będzie priorytetem

Podwyższenie wydatków na ubezpieczenie upraw i zwierząt gospodarskich będzie naszym priorytetem – powiedział w Sejmie wiceminister Ryszard Bartosik, który przedstawił również plan reformy systemu. Ale opozycja przypomniała, że obietnice zwiększenia nakładów były składane już w 2016 r. i nic z tego nie wyszło.
wk23 czerwca 2021, 09:51

W tym artykule dowiesz się:

  • Ile pieniędzy będzie przeznaczone na ubezpieczenia upraw i zwierząt
  • Jakie nastąpią zmiany w nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach
  • Co ma wspólnego nowa WPR i ubezpieczenia wzajemne?
Minister rolnictwa zawarł w tym roku umowy z 7 zakładami ubezpieczeń na sprzedaż polis z dopłatą państwa. – Zaplanowane w ustawie budżetowej na 2021 r. są wydatki w kwocie z 400 mln zł wynika to możliwości budżetowych państwa i ta kwota została całkowicie rozdysponowana – powiedział wiceminister Ryszard Bartosik podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa, który jednocześnie złożył ważną deklarację. 
- Podwyższenie wydatków budżetowych na ubezpieczenie upraw i zwierząt gospodarskich w kolejnych latach budżetowych będzie naszym priorytetem przy rozdysponowywaniu dostępnego limitu wydatków – dodał wiceminister R. Bartosik. 

Pozostało 84 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ