Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zachodniopomorskie: Nocny pożar stodoły pod Świnoujściem

Obrazek

Wczorajsza noc nie była spokojna dla strażaków ze Świnoujścia i okolic. Ok. godz. 02:49 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Przytorze. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG nr 2, zastęp z WSP Ognica oraz OSP Karsibór i OSP Przytór.

Bartłomiej Czekała31 marca 2021, 12:20
Jak relacjonują strażacy, w momencie dojazdu ma miejsce zdarzenia pożar całkowicie obejmował wypełniony słomą oraz drewnem budynek stodoły o powierzchni około 150 m2. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w obiekcie nie ma ludzi, są natomiast zwierzęta, tj. około 40 kur i 30 królików, z których większość niestety zginęła w pożarze.

Działania druhów skoncentrowały się na obronie przed ogniem pobliskiego garażu, w którym znajdował się ciągnik rolniczy oraz próbie zdławienia płomieni. Z uwagi na niewystarczającą ilość wody do gaszenia do pożaru zadysponowano także zastęp z JRG nr 1 w Świnoujściu oraz 2 zastępy z Posterunku PSP w Międzyzdrojach.

Z kolei aby dostać się do głębiej położonych zarzewi ognia skorzystano z prywatnej koparko-ładowarki. W celu zwiększenia skuteczności działań wykorzystano pianę gaśniczą. Działania strażaków trwały ponad 8 godzin. Straty materialne oszacowano na 15 tysięcy zł, a uratowane mienie na 10 tysięcy zł.

Oprac. bcz
Fot. Międzyzdroje112/FB


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy