Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zachodniopomorskie: Nocny pożar stodoły pod Świnoujściem

Obrazek

Wczorajsza noc nie była spokojna dla strażaków ze Świnoujścia i okolic. Ok. godz. 02:49 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Przytorze. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG nr 2, zastęp z WSP Ognica oraz OSP Karsibór i OSP Przytór.

Bartłomiej Czekała31 marca 2021, 14:20
Jak relacjonują strażacy, w momencie dojazdu ma miejsce zdarzenia pożar całkowicie obejmował wypełniony słomą oraz drewnem budynek stodoły o powierzchni około 150 m2. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w obiekcie nie ma ludzi, są natomiast zwierzęta, tj. około 40 kur i 30 królików, z których większość niestety zginęła w pożarze.

Działania druhów skoncentrowały się na obronie przed ogniem pobliskiego garażu, w którym znajdował się ciągnik rolniczy oraz próbie zdławienia płomieni. Z uwagi na niewystarczającą ilość wody do gaszenia do pożaru zadysponowano także zastęp z JRG nr 1 w Świnoujściu oraz 2 zastępy z Posterunku PSP w Międzyzdrojach.

Z kolei aby dostać się do głębiej położonych zarzewi ognia skorzystano z prywatnej koparko-ładowarki. W celu zwiększenia skuteczności działań wykorzystano pianę gaśniczą. Działania strażaków trwały ponad 8 godzin. Straty materialne oszacowano na 15 tysięcy zł, a uratowane mienie na 10 tysięcy zł.

Oprac. bcz
Fot. Międzyzdroje112/FBPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)