Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zakaz hodowli futerkowych i uboju rytualnego – nowe-stare pomysły PIS

Zakaz hodowli zwierząt na futra oraz zakaz uboju rytualnego zwierząt. Prawo i Sprawiedliwość tuż po wyborach ponownie proponuje nowelizację przepisów, która uderzy w wiele branż rolnictwa. W planach także zwiększenie kompetencji organizacji pro-zwierzęcych. 
wk8 września 2020, 13:03
- Nasza formacja i ja osobiście od dawna uważaliśmy, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny jeżeli chodzi o ochronę zwierząt. Względy, które za tym przemawiają mają aspekt humanitarny - powiedział podczas dzisiejszego wystąpienia prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem przyszedł obecnie taki moment, że można się tym tematem zająć. Wyraził także nadzieję, że inicjatywa uzyska ponadpartyjne poparcie. 

Pozostało 75 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ