Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Pfeifer & Langen poleca siać buraki w mulcz

Obrazek

 

Technologia uprawy konserwującej jest już od ok. 20 lat promowana przez Pfeifer & Langen. Nic dziwnego, gdyż technologia ta jest najlepsza na pola zagrożone erozją wietrzną, a takie dominują na terenie działania polskiego oddziału spółki.

Tomasz Czubiński10 czerwca 2022, 16:15

O efektach uprawy konserwującej mogli przekonać się plantatorzy buraka podczas spotkań polowych. Jedno z nich miało miejsce w Lipowcu 9 czerwca 2022 r. Podczas spotkania była okazja do zapoznania odmianami kilku hodowców. Duża uwagę przykuły oczywiście maszyny do technologii strip-till, która jest idealna do siewów buraka w mulcz.

Dr Henryk Ławiński z firmy Pfeifer & Langen wskazywał na zalety siewników z palcowym zaciskaniem redlin. Pokazano także różne systemy spulchniania pasa roli, które trzeba dobrać do gleby i przedplonu.

Szczegółowo omówiono także strategie odchwaszczania. Niestety, te najlepsze, na trudne pola, są coraz droższe, ponieważ tańsze herbicydy są wycofywane. Teraz należy liczyć się z kosztem, pełnego odchwaszczania rzędu 1000 zł/ha. Podczas stosowania herbicydów nalistnych także trzeba zwrócić uwagę na zapylenie. Kusz potrafi skutecznie przykryć liście chwastów, przez co stają się niewrażliwe na środki chwastobójcze.

tcz

 


1 z 6
Obrazek

2 z 6
Obrazek

3 z 6
Obrazek

4 z 6
Obrazek

5 z 6
Obrazek

6 z 6
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy