Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Pfeifer & Langen poleca siać buraki w mulcz

Obrazek

 

Technologia uprawy konserwującej jest już od ok. 20 lat promowana przez Pfeifer & Langen. Nic dziwnego, gdyż technologia ta jest najlepsza na pola zagrożone erozją wietrzną, a takie dominują na terenie działania polskiego oddziału spółki.

Tomasz Czubiński10 czerwca 2022, 16:15

O efektach uprawy konserwującej mogli przekonać się plantatorzy buraka podczas spotkań polowych. Jedno z nich miało miejsce w Lipowcu 9 czerwca 2022 r. Podczas spotkania była okazja do zapoznania odmianami kilku hodowców. Duża uwagę przykuły oczywiście maszyny do technologii strip-till, która jest idealna do siewów buraka w mulcz.

Dr Henryk Ławiński z firmy Pfeifer & Langen wskazywał na zalety siewników z palcowym zaciskaniem redlin. Pokazano także różne systemy spulchniania pasa roli, które trzeba dobrać do gleby i przedplonu.

Szczegółowo omówiono także strategie odchwaszczania. Niestety, te najlepsze, na trudne pola, są coraz droższe, ponieważ tańsze herbicydy są wycofywane. Teraz należy liczyć się z kosztem, pełnego odchwaszczania rzędu 1000 zł/ha. Podczas stosowania herbicydów nalistnych także trzeba zwrócić uwagę na zapylenie. Kusz potrafi skutecznie przykryć liście chwastów, przez co stają się niewrażliwe na środki chwastobójcze.

tcz

 1 z 6
Obrazek

2 z 6
Obrazek

3 z 6
Obrazek

4 z 6
Obrazek

5 z 6
Obrazek

6 z 6
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)