Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Chińczycy sklonowali krowy! Powód: zwiększenie produkcji mleka

Obrazek

„Super krowy”, które z powodzeniem sklonowali na początku roku chińscy naukowcy, mają produkować 18 tys. kg mleka rocznie.

Dominika Mulak25 marca 2023, 18:00
Jak poinformowało CNN, aby zwiększyć produkcję mleka w kraju, chińscy naukowcy sklonowali krowy mleczne. Trzy cielęta, które przyszły na świat w styczniu br. po osiągnięciu dojrzałości będą w stanie produkować nawet 18 tys. kg mleka rocznie. Ich DNA pochodzi od krów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej.

Jak zdradził naukowiec Jin Yaping, plan zakłada stworzenie stada krów, składającego się z ok. 1000 sklonowanych zwierząt w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat. Obecnie Chiny importują ok. 70% krów mlecznych.

Klonowanie zwierząt hodowlanych jest szeroko rozpowszechnione, m.in. w USA. W Europie żywność pochodząca ze sklonowanych zwierząt jest klasyfikowana jako tzw. nowa żywność, zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 258/97 Novel Food Regulation. Zasadniczo jest ona zabroniona w UE, ale może być wprowadzona do obrotu, jeśli została zatwierdzona po urzędowej kontroli, obejmującej ocenę bezpieczeństwa.

Fot. Envato Elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)