Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Ogólnopolska Szkoła Młodych Hodowców – ruszyły przygotowania

Obrazek

Wczoraj rozpoczęły się przygotowania do Ogólnopolskiej Szkoły Młodych Hodowców. Dla uczestników to czas wytężonej nauki, zdobywania praktycznych umiejętności oraz zmagań konkursowych.

Dorota Kolasińska23 czerwca 2022, 08:37

Już po raz kolejny na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka RO Wschód organizuje szkołę, na której można nauczyć się przygotowania bydła do wystawy, współpracy oraz pokonywania barier. Przez cztery dni od 21 do 25 czerwca przed XXVIII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie, młodzi adepci sztuki fitterskiej z województwa podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego będą nabywali wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu żywienia, pielęgnacji, mycia, strzyżenia i oprowadzania bydła. Uczniowie szkoły zostaną podzieleni na 5 grup i otrzymają pod opiekę jałówki, wypożyczone przez podlaskich hodowców. SZKOŁĘ po raz drugi poprowadzi Radosław Słupikowski, wspierany przez pracowników Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Efekty pracy młodych fitterów będą oceniane na ringu już jutro o 15.00, a pokaz odbędzie się w niedzielę od 11.30. 

Młodzi hodowcy będą rywalizować o następujące tytuły:

- Najlepiej strzyżący JUNIOR

- Najlepiej strzyżący SENIOR

- Najlepiej oprowadzający JUNIOR

- Najlepiej oprowadzający SENIOR

- Najlepszy z najlepszych

- Najlepiej współpracująca grupa

 

Oprac. dkol na podst. inf. pras. PFHBiPM

Fot. archiwum

 Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)