Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Arion 500/600 – nowe modele

11.07.2017

Drukuj

Arion 500/600 – nowe modele

Artykuł dostępny

Już jesienią tego roku dostępne będą nowe wersje ciągników Claas Arion 500/600. Jak podkreśla producent nowe traktory oferowane będą w trzech wersjach wyposażenia (CIS, CIS+ i Cebis). Do tej pory oferowane były wyłącznie wersje CIS i Cebis.

r e k l a m aW nowych modelach wszystkie trzy wersje wyposażenia oferowane będą z przekładnią Hexashift, a wersje CIS+ i Cebis dodatkowo z bezstopniowym napędem Cmatic. Podstawowe różnice w wyposażeniu wersji CIS i CIS+ dotyczą wyposażenia hydrauliki i wyświetlacza na przednim prawym słupku. W nowej wersji CIS+ zawory hydrauliczne obsługiwane są elektronicznie a nie mechanicznie, a wyświetlacz na słupku jest kolorowy. Obie wersje mają taki sam wielofunkcyjny podłokietnik z dźwignią krzyżową Elektropilot do obsługi hydrauliki i dźwignię Drivestick do sterowania przekładnią. Działa ona progresywnie, co umożliwia sterowanie przełożeniem w ciągnikach z napędem bezstopniowym Cmatic. 

W najbogatszej wersji wyposażenia Cebis nowością jest dotykowy terminal obsługowy o przekątnej 12 cali. Umożliwia on zmianę najważniejszych parametrów w podobny sposób jak na ekranie smartfona. Kolejna nowość w wersji Cebis to przyciski bezpośredniego dostępu Direct Acces, które ułatwiają szybkie dotarcie do zmiany ustawień najważniejszych podzespołów ciągnika. Na dźwigni wielofunkcyjnej Cmotin Claas umieścił dwa dodatkowe przyciski, dla którym można przypisywać różne funkcje. Jest ich teraz aż 10. 

Wraz z wprowadzeniem nowych serii ciągników Claas poszerza ofertę o dwa nowe modele, które nie były oferowane wcześniej. W serii 500 nowością będzie najmniejszy model 510, który dysponuje mocą maksymalną 125 KM wraz z układem mocy dodatkowej CPM. W serii 600 nowością jest najmocniejszy model 660, który wraz z 20 KM mocy dodatkowej dysponuje mocą maksymalną 205 KM. Moc dodatkowa w ciągnikach Claas dostępna jest w transporcie i podczas pracy z WOM. W modelach serii 500 pracują czterocylindrowe silniki John Deere o pojemności 4,5 l, a w serii 600 sześciocylindrowe jednostki John Deere o 6,8 l. Norma emisji spalin Stage IV spełniona jest dzięki zastosowaniu recyrkulacji spalin EGR, filtra cząstek stałych DPF i katalizatora SCR. W największych modelach Arion 600 pojemność zbiornika paliwa zwiększono do 370 l. 

Znana przekładnia Hexashift oferować będzie nowe funkcje tj. tempomat i Smart Stop, czyli zatrzymanie ciągnika pedałem hamulca. Przekładnia Cmatic otrzymała nowe oprogramowanie, które umożliwia m.in. dezaktywację tempomatu po wciśnięciu pedału gazu. 
Kolejna nowość to przednia oś z układem amortyzacji Proactiv. Oferowane wcześniej modele ciągników Arion 500/600 miały oś z niezależnie amortyzowanymi kołami z lewej i prawej strony. Wielu rolników obawiało się licznych tulejowanych połączeń drążków i wahaczy. Odpowiedzą Claas jest nowa oś z układem Proactiv. Dwa siłowniki hydrauliczne tłumiące drgania ułożone są skośnie względem osi. Zwiększa to stabilność układu, a oprogramowanie pozawala zapobiegać kołysaniu i przechylaniu ciągnika podczas szybkiej jazdy w zakrętach. Skok nowej amortyzowanej osi Proactiv wynosi 100 mm.
 
Rolnicy, którzy zamierzają wykorzystywać nowe wersje Arion 500/600 zadowoleni będą z nowego układu szybkiego kierowania przejętego z modeli Arion 400. Hydraulika standardowo zasilana jest pompą wielotłoczkową o wydatku 110 l/min. Można zamówić także ciągniki z mocniejszą hydrauliką 150 l/min. Nowością są złącza PowerBeyond, które zapobiegają ubytkom oleju podczas przyłączania/odłączania przewodów hydraulicznych. Do wyboru dwie wersje kabin z 4, lub 5 słupkami. 

Nowością jest także hamulec postojowy Parklock obsługiwany na dźwigni rewersu. Jeśli traktorzysta nie aktywuje go przed opuszczeniem kabiny automatyka aktywuje go samoczynnie. Sześciocylindrowe modele Arion 630, 650 i 660 będzie można zamówić z większymi kołami z tyłu. Ich wysokość wynosi 1,95 m a średnica felgi 42 cale.  
dk

Read more in the premium version

article icon

Rzepak: w całym kraju poniżej 1500 zł/t

Order a premium version

Galeria zdjęć

Flagowy model Arion 660 dysponuje mocą maksymalną 205 KM wraz z CPM.
W serii 600 pracują silniki sześcio-, a w serii 500 czterocylindrowe.
Nowa wersja wyposażenia CIS+.
Kolorowy wyświetlacz w wersji CIS+.
Nowa wersja wyposażenia CIS+.
Wnętrze kabiny ciągnika w wersji wyposażenia Cebis.
Nowy, dotykowy monitor Cebis.
Przednia oś z nowym układem amortyzacji Proactiv.
Skośnie ułożone siłowniki tłumiące drgania.
W największych modelach można zamówić koła o średnicy 42 cale.
Claas Arion 660.
Elektroniczny hamulec postojowy.
Claas Arion 660.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii