Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Case IH zaszalał. Nowy Maxxum z ActiveDrive

28.07.2017

Drukuj

Case IH zaszalał. Nowy Maxxum z ActiveDrive

Artykuł dostępny

Zaprezentowana przez koncern CNH nowa 8-biegowa przekładnia półautomatyczna Powershift uzupełnia dotychczasową ofertę przekładni do ciągników Case IH z serii Maxxum. Mowa o 4-biegowej półautomatycznej przekładni Powershift i przekładni bezstopniowej CVX. Najmłodsza skrzynia biegów o nazwie ActiveDrive 8 dostępna w modelach ciągników Maxxum Multicontroller ma osiem biegów przełączanych pod obciążeniem w każdym z trzech zakresów. Daje to łącznie po 24 biegi w każdym kierunku.

r e k l a m aPierwszy zakres roboczy obejmuje prędkości od 0 do 10,2 km/h i został specjalnie stworzony pod kątem ciężkich prac uprawowych. Przekładnia ActiveDrive 8 jest również oferowana z dodatkowymi biegami pełzania, z których można korzystać przy pracach specjalistycznych wykonywanych na niskiej prędkości, jak np. podczas uprawy rzędowej warzyw. Drugi zakres jest podstawowym zakresem roboczym i pozwala pracować ciągnikiem z pełną mocą bez przerywania momentu obrotowego w zakresie prędkości od 1,6 do 18,1 km/h. Z kolei do jazdy po drodze służy trzeci zakres przekładni i funkcja omijania biegów umożliwia szybkie ominięcie biegów przełączanych pod obciążeniem w celu rozpoczęcia jazdy na tym zakresie.

Co ważne, korzystanie z pedału sprzęgła podczas obsługi przekładni nie jest konieczne. Podobnie jak w innych modelach funkcja rozłączania napędu po naciśnięciu hamulca ułatwia zatrzymywanie i zwiększa bezpieczeństwo na skrzyżowaniach lub podczas załadunku bel przy użyciu ładowacza. Działanie przekładni napędowej i nawrotnej można uregulować pod kątem wykonywanej pracy, ustawiając szybszą lub wolniejszą reakcję przekładni.

Warto zaznaczyć, że standardowym wyposażeniem modeli Maxxum jest jednak przekładnia ActiveDrive 4 z 16 biegami w każdym kierunku, która umożliwia jazdę z prędkością maksymalną 50 km/h. Poza tym jest jeszcze bezstopniówka CVXDrive, która jest montowana w ciągnikach o mocy od 116 do 145 KM. Umożliwia ona bezstopniową zmianę prędkości do  50 km/h, a ponadto można ją zaprogramować pod kątem pracy z określoną prędkością jazdy lub z wybraną prędkością obrotową silnika, by osiągnąć maksymalną wydajność.

Udoskonalenia wprowadzone w serii Maxxum obejmują również nowy model Maxxum 150 CVX z 6-cylindrowym silnikiem rozwijającym maksymalną moc 175 KM. Oba 6-cylindrowe modele ciągników tej serii - Maxxum 150 Multicontroller i Maxxum 150 CVX - wejdą do ciągłej sprzedaży w trzecim kwartale 2018.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Szybki siew poplonów

Czytaj

Galeria zdjęć

Ciągniki Maxxum marki Case IH wzbogaciły się o nową półautomatyczną przekładnię typu Powershift z 24 przełożeniami.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii