Reklama zniknie za 11 sekund

Nowe modele Deutz-Fahr

Obrazek

Producenci ciągników nieustannie poszerzają swoją ofertę. Jednym z przykładów jest koncern SDF wprowadzający na rynek nowe model Agrotronów.

Paweł Twardowski9 lipca 2016, 06:59

Nowe ciągniki pojawiły się w serii 6 i 7. Pierwsza z serii została wzbogacona o modele o zwiększonych mocach. Traktory oznaczone symbolem 6 to sześć modeli, których jednostki napędowe rozwijają moc maksymalną od 156 do 212 KM. Silnik o pojemności 6,1 litra spełnia normy emisji spalin Tier 4 Final. Jest to zasługa układu który składa się z systemu EGR, pasywnego filtra cząstek stałych (DPF) oraz wtrysku płynu AdBlue. Dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań zmniejszono powstawanie szkodliwych substancji wydostających się z tłumika, oraz jak informuje producent ograniczono również o ok. 5% zużycie paliwa i płynu AdBlue. Na zmniejszenie spalania wpływ ma także nowy wentylator Electronic Visco. Taki sam silnik pracuje pod maską modeli serii 7. W obu seriach ciągników przebudowano pakiet chłodnic, który wygodnie się rozkłada, co ułatwia okresowe czyszczenie.

 

W traktorach Agrotronach 6 jednostka napędowa może współpracować z jedną z dwóch wariantów przekładni. Jedną z nich jest znana bezstopniowa przekładnia TTV. Dla mniej wymagających odbiorców producent oferuje nową skrzynie biegów o nazwie RCShift. Jest to skrzynia biegów, która dysponuje 30 przełożeniami w przód i 15 w tył. Na uwagę zasługuje to, że przekładnia skonstruowana jest do rozwijania maksymalnej prędkości aż 72 km/h. Oczywiście traktor takiej prędkości nie osiąga, jednak pozwala to na jazdę z prędkością 40 km/h przy zredukowanych do niespełna 1200 obr./min silnika, co oszczędza spalanie ON. Przełożenia pogrupowane są w 5 zakresach, w których mamy do dyspozycji 6 przełożeń zmienianych pod obciążeniem. Przekładnia może pracować w 3 trybach–Manualnym, Semi-Auto i Automatycznym. W tym ostatnim trybie wszystkie przełożenie zmieniane są bez ingerencji traktorzysty, wystarczy tylko wcisnąć pedał gazu. W traktorach Agrotron serii 6 i 7 zmieniono także wspornik przedniego TUZ oraz amortyzacje przedniej osi.

Więcej szczegółowych informacji o nowych ciągnikach Agrtoron w najbliższym wydaniu top agrar Polska. pt

Fot. Twardowski

 Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)