Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Valtra T4 z Finlandii do Polski

Obrazek

To dopiero atrakcja - zjechać swoim nowym ciągnikiem Valtra T wprost z linii produkcyjnej w Finlandii! 

Jan Józefowicz7 czerwca 2015, 06:00

Taką możliwość miał Adam Jarnutowski, który wraz z rodziną prowadzi 74-hektarowe gospodarstwo mleczne na Podlasiu w okolicach Łomży. Jak przystało na tysięczny traktor z nowej serii T rolnik zamierza pracować nim rocznie po 1000 godzin. Nie ma się czemu dziwić, bo wokół stada 132 sztuk bydła, w tym 70 krów mlecznych jest sporo roboty. Perłowo biały ciągnik będzie wykorzystywany do koszenia, zbioru zielonek, zadawania paszy oraz orki, wywozu obornika i siewu. 

Tysięczna Valtra ma popularne w serii T4 opcje wyposażenia: przedni TUZ, złącze ISOBUS, hamulce pneumatyczne i układ podgrzewania bloku silnika. Rolnik będzie mógł komfortowo pracować dzięki amortyzowanej osi przedniej Aires+ i amortyzowanej kabinie. Przyda się też fotel z zawieszeniem pneumatycznym, wycieraczka o kącie pracy 270° a także chłodzony schowek. Wspomniane elementy wybrano podczas konfigurowania wyposażenia ciągnika. Zyskał on też przedni WOM i światła robocze Premium, które zostały dodane w studiu Valtra Unlimited, znajdującym się w fabryce. 

Rolnik nabył tysięczną Valtrę przez firmę Agrotechnik. Warto wskazać, że firma ze Stawisk rozpoczęła sprzedaż ciągników Valtra 3 lata temu i stała się znaczącym dealerem w regionie. 

Wśród obecnie zamawianych traktorów aż 43% stanowi seria T4. Najpopularniejsze modele to T174e Versu, T214 Direct i T234 Versu. Większość klientów (28%) decyduje się na kolor biały perłowy, czarny metalik wybiera 18% nabywców a czerwony metalik 17%.

Sześć miesięcy od prezentacji nowej serii T, tysięczna sztuka zjechała z taśmy produkcyjnej w fabryce Valtry w Suolahti (Finlandia). jj

 

Fot. firmowe1 z 1
Valtra T4

Valtra T4

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)