Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Valtra wybrała radialne opony Continental

07.10.2018

Drukuj

Valtra wybrała radialne opony Continental

Artykuł dostępny

Oferowane w modelach Valtra A opony radialne Continental Tractor70 i Tractor85 wyróżnia technologia N.flex oraz specjalna budowa stopki. Jak podaje producent ogumienia, wykorzystany w karkasie nylon jest zdecydowanie bardziej elastyczny, a jednocześnie bardziej stabilny wymiarowo niż inne podobne materiały. Dzięki temu zapewnia lepsze tłumienie wstrząsów, a przez to większy komfort jazdy. Jednocześnie zapobiega tymczasowemu odkształceniu opony oraz powstawaniu spłaszczeń bieżnika po dłuższym postoju. Istotna jest również konstrukcja stopki wykonana z jednego kawałka drutu, która sprawia, że ogumienie jest wyjątkowo wytrzymałe i łatwiejsze w montażu. Może również pracować przy niższych ciśnieniach, przez co mniej obciąża glebę. 

Dodajmy, że ogumienie Continental będzie dostępne w dodatkowych opcjach wyposażenia ciągników kompaktowych i sadowniczych. Wprowadzenie nowych opon do fabrycznego montażu w maszynach Valtra poprzedziły wspólne testy terenowe. 

r e k l a m a– Opony w ciągnikach rolniczych poddawane są próbom wytrzymałości przy każdym uruchomieniu silnika. W naszej nowoczesnej fabryce w Lousado opracowaliśmy nowy typ nylonowego karkasu, który zapewnia ich wyjątkową trwałość – mówi Marcin Cywiński, menedżer ds. sprzedaży opon specjalistycznych w Continental Opony Polska. 

Wszystkie opony rolnicze marki Continental produkowane są w nowej fabryce w Lousado w Portugalii. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów, do którego przylega też ośrodek badawczo-rozwojowy, gdzie toczą się prace nad nowymi produktami, które są trwalsze, bardziej wydajne, mniej szkodliwe dla upraw i zapewniają wysoki komfort pracy. 

Polecany artykuł

Opony BKT dla opryskiwaczyW 2017 roku wartość sprzedaży wygenerowanej przez pięć działów firmy: Podwozi i Bezpieczeństwa, Wnętrz Pojazdów, Układów Napędowych, Opon oraz Conti Tech wyniosła 44 mld euro. Firma Continental zatrudnia obecnie ponad 243 000 pracowników w 60 krajach. Obecnie Dział Opon obejmuje 24 zakłady produkcyjne i rozwojowe zlokalizowane na całym świecie. Szeroka oferta produktowa i nieustanne inwestycje w badania i rozwój znacząco przyczyniają się do rozwoju wydajnej kosztowo i przyjaznej dla środowiska naturalnego mobilności. Jako jeden z czołowych producentów opon na świecie, zatrudniający około 54 000 pracowników Dział Opon osiągnął w 2017 roku sprzedaż o wartości 11,3 mld euro.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

Galeria zdjęć

Nowe ciągniki Valtra serii A są dostępne z oponami Tractor70 oraz Tractor85 marki Continental.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii