Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Masowe transporty drobiu. Ceny ostro w dół!

Obrazek

Po dwóch tygodniach zwyżek cen skupu żywca drobiowego nastąpił bardzo wyraźny spadek. Cenniki obcięto nawet o 40 groszy za kilogram!

Aleksandra Galus2 września 2015, 13:30

Gwałtowne spadki, jakie nastąpiły w tym tygodniu są spowodowane głównie masowym ubojem drobiu w czasie ostatniego dwudniowego upału. Fermy bały się, że kury pozdychają, dlatego zależało im na szybkiej sprzedaży żywca.

Drób przyjeżdża w ilości większej niż było to zaplanowane. Musieliśmy obciąć ceny – mówią zgodnie ubojnie. Nie mniej jednak od dzisiaj upałów już nie ma i raczej w tym roku nie wrócą, dlatego zakłady mięsne spodziewają się, że pod koniec tego tygodnia ceny się ustabilizują, a dostawy żywca zmniejszą.


Krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty około 3,65 zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia stawki oznacza spadek o około 35 gr/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,50 zł/kg w województwie łódzkim, a najwyższa to 3,90 zł/kg w województwie świętokrzyskim.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)