Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Za żywiec drobiowy znowu płacą mniej

Obrazek

Przed tygodniem stawki skupu żywca drobiowego spadły nawet o 30 gr/kg w ciągu kilku dni. W tym tygodniu ceny dalej spadały, jednak już nie tak drastycznie.

Aleksandra Galus22 kwietnia 2016, 19:00

Obecne korekty cen skupu żywca drobiowego wynoszą od -10 do -30 gr/kg żywca. Były jednak też, w niektórych regionach Polski (np. w województwie łódzkim i pomorskim) odnotowane podwyżki: o około 20-40 gr/kg. Podwyżki  te były na tyle wysokie, że podniosły średnią cen w naszej redakcyjnej sondzie, jednak w większości punktów skupu należność dla rolnika była redukowana. Skąd ten dalszy spadek cen? Według relacji przedstawicieli punktów skupu, żywca na rynku jest bardzo dużo. Zbyt jest bardzo słaby, więc i cena jest niska. Lepszą cenę mogą wynegocjować tylko te zakłady, które kierują mięso drobiowe na eksport. Jednocześnie ubojnie zwracają uwagę na dużą dynamikę zmian zachowania się cen w ciągu tygodnia – bo najpierw, tydzień temu ceny spadały, potem na chwilę podskoczyły, teraz znowu zostały zredukowane. Na przyszły tydzień punkty skupujące znowu planują stawki nieco podnieść. I tak od dwóch tygodni.

Cały czas wszyscy liczą na zbliżający się weekend majowy, będący nierzadko otwarciem sezonu grillowego. Jednak prognozy pogody nie napawają optymizmem. Dzisiaj (22 kwietnia br.) krajowe stawki skupu brojlerów wynoszą około 3,29 zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia oznacza wzrost o 8 gr/kg.     agPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)