Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Eventy>

Druga dawka azotu i stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach - zobacz relację z webinarium!

Obrazek

Przegapiłeś nasze webinarium azotowe na żywo? Nic straconego! Zobacz, jak możesz zyskać dostęp do relacji filmowej z niego!

Janusz Biernacki6 kwietnia 2021, 09:37
Aby nie odrywać rolników od prac polowych, zwłaszcza, że pogoda w tych dniach sprzyja ich prowadzeniu, zorganizowaliśmy 31. marca o godz. 19.oo webinarium uprawowe, którego celem było wesprzeć naszych słuchaczy w decyzjach agrotechnicznych. Zagadnieniami poruszanymi przez naszego eksperta, prof. H. Schönbergera, niezależnego doradcy z N.U. Agrar były:
  • korekta nawożenia w zależności od wielkości i terminu pierwszej dawki oraz przebiegu pogody
  • druga i trzecia dawka azotu w zbożach na różnych stanowiskach
  • sytuacja zdrowotna na polach i zagrożenie chorobowe zbóż
  • wiosenne stosowanie regulatorów wzrostu.
Z kolei partner naszego spotkania, firma Anwil, przedstawiła zagadnienie dotyczące potrzeb i zasad tworzenia planu nawożenia. Prelegentem tego tematu był Tomasz Staniszewski, przedstawiciel ANWIL S.A. – opiekun klienta w Dziale Doradców Regionalnych, który prowadzi także własne gospodarstwo rolne.

Uczestnicy tego webinarium mieli także możliwość, zarówno wcześniejszego zadawania pytań naszym ekspertom w trakcie zapisów oraz na czacie, podczas samych wykładów. Na część z nich uzyskiwali bezpośrednie odpowiedzi, a pozostałe zagadnienia zostaną poruszone w artykułach kolejnego wydania naszego miesięcznika.

Przegapiłeś webinarium azotowe na żywo? Nic straconego! Zobacz, jak możesz zyskać dostęp do relacji filmowej z niego![bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)