Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Eventy>

Trwa III Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa

Obrazek

Nasza Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa właśnie wystartowała! Już po raz trzeci, tuż przed samymi żniwami, będziemy mogli wspólnie podyskutować o rynkach zbóż i rzepaku.

Dominika Mulak22 czerwca 2021, 12:13

Dzisiaj, punktualnie o godz. 10.00 wystartowała nasza III Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa. Z częścią z Was spotkamy się osobiście w Licheniu Starym. Dla tych, którzy nie mogli przyjechać zaplanowaliśmy także możliwość uczestnictwa on-line.

Chcesz wziąć udział? Możesz to zrobić TERAZ


Program giełdy

Omówimy aktualne trendy cenowe na rynku zbóż i rzepaku. Podyskutujemy także o tym, czego możemy spodziewać się w nowym sezonie.
 
W atmosferę spotkania wprowadzi nas: Jan Peters, niezależny analityk i ekspert giełdowy z Agrar Fax Hamburg, omawiając: Aktualne tendencje na globalnym rynku zbóż i oleistych.
 
Blok zbożowy rozpocznie się od wystąpień zaproszonych ekspertów: 
Krzysztof Gwiazda, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego przedstawi autorskie: Bilanse i przewidywania na nadchodzący sezon.
 Adam Zaleski, dyrektor generalny De Heus Polska Sp. z o.o. zaprezentuje temat: ASF i Grypa Ptaków uderzają w produkcję zwierzęcą. Co to oznacza dla rynku zbóż paszowych?
 
Tematyka zbożowa będzie kontynuowana w debacie, w której wezmą udział:

 • Krzysztof Gwiazda – prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego
 • Adam Zaleski, dyrektor generalny De Heus Polska Sp. z o.o.
 • Wojciech Bieszczad – dyrektor Działu zakupu zbóż Goodmills Polska Sp. z o.o.
 • Stanisław Kasperczyk – prezes Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych


Po debacie planujemy wystąpienie Partnera Głównego Giełdy firmy Limagrain Polska, którego reprezentować będzie Jacek Wojciechowski, produkt manager rzepak i zboża. Zaprezentuje on temat: Odkryj z nami najlepsze i najtańsze odmiany rzepaku ozimego Limagrain na rynku.
 
Blok rzepakowy zaczniemy od prezentacji znanych fachowców od roślin oleistych:
 Adam Stępień, dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju, przedstawi temat: Czy oczekiwania przetwórców i producentów rzepaku dadzą się pogodzić? 
Juliusz Młodecki, prezes Krajowego Związku Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, odpowie na pytanie: Czy produkcja rzepaku w Polsce osiągnęła już maksymalny pułap? 
Michał Jaskowski­, dyrektor zarządzający Louis Dreyfus Company Polska Sp. z o.o. przedstawi: Aktualne realia dotyczące światowego rynku sojowego i jak to może wpłynąć na rynek rzepaku. ­
 
Po czym nastąpi debata, w której wezmą udział:

 • Michał Jaskowski ­­– dyrektor zarządzający Louis Dreyfus Company Polska Sp. z o.o.
 • Agnieszka Pawłowska – manager ds. zakupu rzepaku ADM Direct Polska Sp. z o.o.
 • Agnieszka Szechniuk – manager Działu handlu rzepakiem Viterra Polska Sp. z o.o.
 • Adam Stępień – dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju
 • Juliusz Młodecki – prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych
   
   


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)