Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Agroturystyka szansą dla wsi

Obrazek

Jednym z kierunków rozwoju niewielkich gospodarstw oraz szansą dla przyszłych następców, staje się agroturystyka.

Ewelina Cisłak20 kwietnia 2015, 15:10

W Polsce działa blisko 10 tys. gospodarstw agroturystycznych. Wiele z nich powstało jako szansa utrzymania gospodarstw o niewielkim areale upraw lub zostały założone przez następców gospodarstw.

Realnym planem na założenie gospodarstwa agroturystycznego pochwaliła się nam Kinga Dybek, która w marcu 2015 r została laureatką konkursu "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca", od 18 lat organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana.

– Odkąd pamiątam, zawsze lubiłam pomagać w gospodarstwie rodziców. Moje młodszy siostry nie wykazują zainteresowania rolnictwem, a ja chciałabym zachować ciągłośc tradycji rolniczych w naszej rodzinie. Gospodarstwo agroturystyczne to od lat wielkie marzenie mojej mamy. Skoro więc mamy 12 hektarowe gospodarstwo ekologiczne, mieszkamy na lubelszczyźnie, mamy po trochę różnych zwierząt to może właśnie są to najlepsze powody, by takie gospodarstwo założyć – opowiada młoda rolniczka.

O tym, jak wygląda gospodarstwo Kingi i jak przyciąga na nie gości, bedziemy informować Państwa za jakiś czas, jak tylko gospodarstwo agroturystyczne Kingi rozwinie skrzydła. 
ec

Fot: SierszeńskaPicture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)