Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Upiększająca lawenda

Obrazek

Zimowy czas, kiedy mniej jest pracy związanej z gospodarstwem, warto przeznaczyć na lecznicze i upiekszające zabiegi dla naszego ciała. 

Ewelina Cisłak26 grudnia 2014, 13:47

Lawenda, którą wiele z nas ma w swoich ogródkach właśnie zimą sprawdza się w suszonej formie jako doskonały dodatek do kosmetyków. Zawiera wiele właściwości leczniczych, które warto poznać, kiedy potrzebuje ich nasza skóra.
Kwiatki lawendy mają między innymi właściwości bakteriobójcze oraz moczopędne. Sprzyjają wydzielaniu soków trawiennych i uspokajają akcję serca. Olejek lawendowy znany jest głównie jako przyjemny olejek zapachowy oraz składnik kosmetyków. Ponadto, wtarty w skórę zwalcza bóle mięśniowe, stawowe i łagodzi miejsca stłuczeń.

Peeling cukrowo-lawendowy:
- szklanka cukru
- 5 łyżek oleju lawendowego
- łyżka suszonej lawendy
- kilka kropel olejku lawendowego eterycznego

Wszystkie składniki wymieszać w misce, przełożyć do dowolnego słoiczka. Nakładając na ciało wykonywać koliste ruchy, a następnie spłukać.

Olejek lawendowy
- suszona lawenda z łodyżkami
- olej słonecznikowy, rzepakowy lub oliwa z oliwek

Do litrowego słoika włożyć lawendę, zalać oliwą, zakręcić i ustawić w ciemnym i chłodnym miejscu na miesiąc lub dwa. Następnie przecedzić i przelać do ładnej buteleczkiPicture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)