Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Kombajny>

Claas wprowadza nowe kombajny

Obrazek

Nowa linia kombajnów Tucano to propozycja firmy Claas na kolejny sezon żniwny. Maszyny zyskały nowe oznaczenie ułatwiające ich identyfikację oraz zaawansowane rozwiązania techniczne znane z większych Lexionów.

20 sierpnia 2014, 10:08

Nowa seria 300 ma tradycyjny system omłotu (bęben + odrzutnik) i separacji (5 lub 6 klawiszy), seria 400 różni się zastosowaniem systemu APS zawierającego dodatkowy bęben przyspieszający, natomiast najwyższa seria i jedyny model Tucano 570 APS Hybrid wyposażony jest w rotorowy wytrząsacz. Łącznie w ofercie jest 7 modeli. Wszystkie kombajny zyskały górny wysyp ziarna pozwalający opróżniać zbiornik z prędkością nawet 105 l/s. Co ważne zbiornik wyposażono w elektryczny system zamykania pokrywy, co wpłynie na wygodę użytkowania. Chcąc dopasować kombajn do taktyki odbioru zboża można go wyposażyć w rurę wyładowczą o dowolnej długości i związanej z tym wysokości wysypu. 

Wszystkie kombajny Claas Tucano współpracują z silnikiem Mercedesa o pojemności 7,7 l. W zależności od modelu generuje on moc od 245 do 354 KM. Nowością jest tylna osi napędzana z dwóch silników umieszczonych centralnie, a także opcjonalny układ centralnego smarowania. Kombajny mają elektrohydraulicznie przestawiane klepisko wraz z hydraulicznym sprzęgłem przeciążeniowym. 

Istotnym atutem jest nowa kabina, zapewniająca wysoki komfort pracy. Siedzisko jest wentylowane. Naokoło kombajnisty znajduje się wiele praktycznych schowków, z których część może być klimatyzowana i służyć jako chłodziarka. Na pokładzie zainstalowano automatyczną klimatyzację i automatykę oświetlenia. Głównym elementem kabiny obok kierownicy, którą łatwo zastąpić systemem autopilot jest standardowy terminal Cebis. Wyświetlacz ma przekątną 8,4 cala i cechuje się podobną obsługą jak w innych maszynach Claas. Nowe Tucano ma kamerę cofania uruchamianą automatycznie podczas jazdy wstecz. W opcji dostępny jest system Profi Cam z możliwością montażu dodatkowych 4 kamer i monitora. 

Szerszy opis nowych modeli zamieścimy w kolejnym wydaniu „top technika Premium”, które ukaże się wraz z wrześniowym numerem „top agrar Polska”

beb

 1 z 3
Tucano 570 APS Hybrid

Tucano 570 APS Hybrid

2 z 3
Tucano 340

Tucano 340

3 z 3
Tucano 320

Tucano 320

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)