Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Polska premiera nowych kombajnów Case IH

13.02.2019

Drukuj

Polska premiera nowych kombajnów Case IH

Artykuł dostępny

Inżynierowie w modelach serii 250 dokonali szeregu zmian konstrukcyjnych czyniących z czerwonych kombajnów super wydajne maszyny. Największe kombajny ze stajni Case IH mogą współpracować z hederami o szerokości roboczej aż 14 m. By możliwa była współpraca z takimi przyrządami żniwnymi zwiększono udźwig siłowników unoszących heder o 18%.
Dodatkowo płyta mocująca heder ma możliwość regulacji kąta nachylenia w zakresie 12 stopni. Zmieniono także listwy przenośnika pochyłego, które teraz są odlewane.

r e k l a m a

Praca z tak pokaźnymi hederami wymusiła przeprojektowanie rozdrabniacza słomy, tak by pocięta sieczka była równomiernie rozłożona na całej szerokości pracy maszyny.

Podczas projektowania serii 250 producent kładł największy nacisk na poprawę zarządzania maszyną podczas pracy i wsparcie kombajnisty w podejmowaniu kluczowych decyzji odnośnie strategii zbioru. W tym celu inżynierowie z Case IH opracowali system automatyzacji ustawień najważniejszych podzespołów maszyny o nazwie AFS Harvest Command.

W najbogatszej wersji system wyposażony jest w 16 różnych czujników, które nieustannie śledzą parametry pracy poszczególnych podzespołów kombajnu. Kombajnista może wybrać jeden z kilku wariantów pracy. W trybie minimalizacji strat maszyna automatycznie zmienia prędkość jazdy, obroty wentylatora oraz ustawienie sit w zależności od wysokości plonu. Z kolei w trybie wydajnościowym, kombajn utrzymując dopuszczalny poziom strat ziarna będzie pracował z maksymalną wydajnością.

Kombajny Case IH to maszyny rotorowe. Firma rozwija ten system omłotu od 1977 roku. Jak zapewnia producent nowe kombajny z serii 250 charakteryzują się niskim współczynnikiem uszkodzenia ziarna, który wynosi poniżej 0,5%. Układ czyszczący może kompensować do 12 % bocznych pochyłości.

Ziarno trafia do zbiornika którego pojemność we flagowym modelu 9250 wynosi 14400 litrów. Opróżnianie tak pokaźnego zbiornika trwa zaledwie 91 sekund, a to za sprawą wydajnego przenośnika ślimakowego. Końcówka rury wyładowczej jest sterowana, co pozwala na dokładne wypełnienie środków transportowych odbierających ziarno z pola.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Nowe modele kombajnów Case IH

Galeria zdjęć

Światowa premiera nowych kombajnów z serii 250 odbyła się w ubiegłym roku.
W skład serii wchodzą 3 modele – 7250, prezentowany na zdjęciu 8250 oraz największy 9250.
Miejsce pracy kombajnisty jest przestronne i ergonomiczne.
Najważniejszymi funkcjami kombajnu steruje się za pomocą wielofunkcyjnej dźwigni.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii