Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo>

Rolnicy polskiego pochodzenia w Ukrainie proszą o pomoc

Obrazek

Zmasowany atak Putina sprzed roku to był nie początek, ale mocny akcent wojny, która trwa u naszych wschodnich sąsiadów już od prawie dekady. Od pierwszych dni zmasowanej inwazji przedstawialiśmy sytuację tamtejszych rolników. Warto zwrócić uwagę, że wielu z nich ma polskie korzenie. Podobnie jak wielu rolników w Polsce wywodzi się z tamtych terenów.

Tomasz Czubiński7 marca 2023, 15:35

W czerwcu 2013 r., czyli prawie 10 lat temu, odwiedziliśmy Ukrainę z grupą Polskich rolników podczas wyjazdu studyjnego. Mieliśmy okazję zobaczyć ten kraj jeszcze przed atakiem Rosjan na Krym. Choć obraz gospodarstw był wtedy bardzo spolaryzowany, to widać było dążenie Ukraińców do poprawy swojego losu. Inwestycje w gospodarstwa, ich infrastrukturę, genetykę, sprzęt i wiedzę. 

Już 10 lat temu wiedzieliśmy, że sukces rolnicy Ukraińscy muszą jeszcze trochę poczekać, ale jest on na wyciagnięcie ich ręki. Mieliśmy okazję odwiedzić wtedy rolników polskiego pochodzenia skupionych w Stowarzyszeniu Polskich Farmerów na Ukrainie. Jedną z osób, które z nami rozmawiały był prezes Stowarzyszenia Kazimierz Gładyszewski. Wystosował on do nas prośbę o pomoc. Poniżej jej treść.


Drodzy Przyjaciele!!! 

Wojna wpłynęła na życie wielu ludzi w Ukrainie, a w szczególności bardzo dotknęła Farmerów, członków naszego Stowarzyszenia Polskich Farmerów na Ukrainie zamieszkujących tereny, gdzie odbywały się lub nadal trwają działania wojenne. Od początku wojny Farmerzy cierpią z powodu ostrzałów artyleryjskich, podpaleń oraz kradzieży maszyn rolniczych przez rosyjskich okupantów.

Mimo że na niektórych zwolnionych terenach ustały ostrzały, nadal jednak panuje wielkie spustoszenie, więc wasze wsparcie dla nas w tym trudnym czasie jest niezwykle ważne i istotne. 

Apeluję do każdego, kto może wesprzeć nas w tym trudnym okresie, by niepozostali Państwo obojętni i wparli nas w tym trudnym okresie. Wasza solidarność z nami wzmacnia naszą determinację i pozwala na to by każdego dnia nabierać nowych sił oraz wiary w to, że z waszą pomocą wrócimy no właściwe tory.

My jako Stowarzyszenie Polskich Farmerów na Ukrainie pracuje nad pozyskaniem i przekazaniem środków dla takich gospodarstw, gdzie liczy się każda kwota oraz każda maszyna pozwalając na pracę. Pomoc dla farmerów polskich na Ukrainie można przekazywać na dwa sposoby: 

  • jako darowizny w postaci: nasion, nawozów, sprzętu bezpośrednie do Stowarzyszenia Polskich Farmerów na Ukrainie;
  • wsparcie finansowe na konto bankowe:   

Реквізити підприємства/Company details

Назва підприємства/company Name

ТОВАРИСТВО ПОЛЬСЬКИХ ФЕРМЕРІВ УКРАЇНИ

IBAN Code

UA573052990000026002006017281

 

Назва банку/Name of the bank

JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

SWIFT code банку/Bank SWIFT Code

PBANUA2X

Адреса підприємства/Company address

UA 31200 Хмельницька Волочиський мВолочиськ вул Незалежності б.3б

 

Банки кореспонденти/Correspondent banks

Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank

PL13124000013140533111120301

SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank

PKOPPLPW

Банк-кореспондент/Correspondent banks

Bank Pekao/Grupa Pekao S.A., Warsaw, Poland

 

W zawirowaniu rynkowym związanym z zalewem ziarna z Ukrainy, którego błędy leżą po stronie organizacji tranzytu, warto pamiętać, że obecnie wojsko ukraińskie walczy także o nasza wolność. Jeśli oni zatrzymają inwazję hord Putina na wschodzie, to my będziemy bezpieczniejsi.

W sprawie przekazu darów materialnych jak nasiona, pasze, maszyny można kontaktować się z Panem Kazimierzem Gładyszewskim. Kontakt do niego udostępnimy po wcześniejszym zgłoszeniu do redakcji.

tcz1 z 10
Obrazek

2 z 10
Obrazek

3 z 10
Obrazek

4 z 10
Obrazek

5 z 10
Obrazek

6 z 10
Obrazek

7 z 10
Obrazek

8 z 10
Obrazek

9 z 10
Obrazek

10 z 10
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)