Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Koronawirus>

Wielkopolska: koronawirus wśród załogi zakładów mięsnych Sokołów

Obrazek

W związku z licznymi informacjami dotyczącymi podejrzeń koronawirusa wśród załogi zakładów mięsnych Sokołów w Kole (woj. wielkopolskie), zarząd firmy wydał w tej sprawie oficjalny komunikat. W sumie COVID-19 potwierdzono u 6 pracowników firmy.

Dominika Mulak26 sierpnia 2020, 17:03
Zarząd firmy Sokołów S.A wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem wśród 6 pracowników zakładu.

- Zgodnie z przyjętymi przez nas procedurami zakładowy zespół odpowiedzialny za podejmowanie działań w związku z pandemią COVID-19 wytypował wszystkich pracowników mogących mieć kontakt z zakażonymi osobami i skierował ich na urlop. Listę tych osób bezzwłocznie przekazaliśmy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dodatkowo dyrekcja zakładu podjęła decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników dywizji wieprzowej wraz z pracownikami firm zewnętrznych pracujących na terenie wydziału wieprzowego oraz pracowników dziennej zmiany wydziału rozbioru wołowego. To z tych wydziałów pochodzą pracownicy, u których badania potwierdziły obecność koronawirusa. Obecnie oczekujemy wyników z laboratorium - napisano w komunikacie.

Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w zakładzie wprowadzono dodatkowe procedury, tj. bezwzględny zakaz wstępu na teren zakładu osób z objawami infekcji, obowiązek zdezynfekowania rąk, kontrolę temperatury ciała u każdego pracownika wchodzącego na teren firmy oraz obowiązek stosowania maseczek, rękawiczek, fartuchów i zarękawków przez pracowników produkcyjnych. Ponadto przechodzenie do swojego stanowiska pracy ma odbywać się tylko wyznaczonymi drogami komunikacyjnymi.

Władze spółki zaleciły też maksymalne ograniczenie kontaktu z innymi pracownikami i  pracę zdalną, jeśli tylko stanowisko na to pozwala.

Wszystkie maszyny, hale produkcyjne i pomieszczenia mają być częściej dezynfekowane.

Źródło i fot.: www.e-kolo.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)