Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

ARiMR będzie współpracować w sprawie śledztwa z prokuraturą

Obrazek

Kilka dni temu Prokuratura Regionalna w Szczecinie wydała komunikat o zatrzymaniu 6 pracowników zachodniopomorskiego oddziału ARiMR w Szczecinie. Wśród podejrzanych osób jest były dyrektor placówki, a oskarżenia są bardzo poważne. Agencja odniosła się do wydanego komunikatu. 

Dorota Kolasińska15 grudnia 2021, 09:29

Były dyrektor ARiMR wg Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej wywarł wpływ na pracowników Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, tak aby w rozporządzeniu regulującym warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej oraz wysokości stawek tej pomocy na realizację działań w ramach jednego z programów wspierających zrównoważone rybołówstwo znalazły się korzystne zapisy głównie dla określonego przedsiębiorcy. Były dyrektor kierował także wnioski producentów rolnych bezpośrednio do Dyrektora Departamentu Płatności Bezpośrednich ARiMR w Warszawie o płatności, z pominięciem zasad równego traktowania, obiektywizmu i bezstronności.

Jak podaje prokuratura Jarosław Ł. jest podejrzany również o powoływanie się na wpływy w jednym z oddziałów ANR i podjęcie się pośrednictwa w korzystnym załatwieniu przetargu na zakup nieruchomości rolnej.


Do sprawy dotyczącej korupcji odniosła się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 
- Informujemy, że podjęte działania dotyczą byłego Dyrektora Zachodniopomorskiego OR pełniącego tę funkcję w latach 2008-2016. 10 grudnia 2021 r. Agencja przekazała na żądanie Prokuratury obowiązujące w latach 2012-2016 procedury w zakresie przyznawania i rozliczania wsparcia w ramach płatności obszarowych oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa deklaruje wolę pełnej współpracy z organami ścigania w celu wyjaśnienia i ustalenia wszelkich okoliczności sprawy - podaje Agencja w komunikacie. 

Były dyrektor ARiMR został tymczasowo aresztowany, a wobec innych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym poręczenia majątkowe, zakaz kontaktowania się podejrzanych i dozór policji.

oprac. dkol na podst. gov.pl

fot. poglądowePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)