Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Rajd ciągnikiem rolniczym typu SAM ulicami Kielc na podwójnym gazie

Obrazek

Policjanci ze świętokrzyskiej grupy Speed zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem alkoholu poruszał się ulicami Kielc ciągnikiem rolniczym typu SAM. Za ten wyczyn 38-latek trafi przed sąd.

Bartłomiej Czekała14 maja 2020, 14:25
Kieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety napotkanej na ulicy podczas patrolu, która poprosiła o interwencję. Zgłaszająca poinformowała mundurowych, że chwile wcześniej widziała kierującego ciągnikiem rolniczym typu SAM i podejrzewa, że mężczyzna porusza się niezgodnie z prawem. Mundurowi postanowili sprawdzić przekazaną informację.

Krótko po zgłoszeniu napotkali opisywany ciągnik rolniczy SAM, a przy nim dwóch mężczyzn. Początkowo żaden nie przyznawał się do kierowania, ale w obliczu twardych dowodów uwiecznionych na materiale filmowym, do jazdy przyznał się 38-latek.

W trakcie kontroli okazało się, że ciągnik rolniczy SAM którym kierował mężczyzna jest niedopuszczony do ruchu, a on sam też nie powinien w ogóle wsiadać za „kółko”. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu jego organizmie.

Tym sposobem 38-latek przysporzył sobie niemałych kłopotów. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

oprac. bcz na podst. Świętokrzyska Policja
Fot. Świętokrzyska PolicjaPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)