Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Amazone Ceus: pole gotowe w jednym przejeździe

Obrazek

Amazone poszerza ofertę o dwa nowe typy zaczepianego agregatu o różnej szerokości roboczej. Połączenie talerzy i zębów sprawdzi się także w mniejszych gospodarstwach i ciągnikami o mniejszej mocy.

Aneta Lewandowska26 lipca 2021, 06:00

Dobra kombinacja narzędzi, która zapewni pole gotowe do siewu w jednym przejeździe? Na takie zapotrzebowanie odpowiada firma Amazone. Nowe agregaty uprawowe Amazone Ceus – 3000-TX i 4000-TX – powstały z myślą o mniejszych gospodarstwach; przystosowane także do ciągników o mocy od 150 KM. Zestawy narzędzi o szerokości odpowiednio 3 i 4 metrów w sztywnej wersji wyposażone są w środkowe podwozie i połączenie talerzy oraz zębów.

Model Ceus radzi sobie z uprawą ścierniska i podglebia, spulchnianiem i uprawą przed siewem. Przednie pole talerzy rozdrabnia słomę, ściernisko i poplon, a następnie pole zębów miesza dokładnie glebę i resztki roślinne. Idealną prędkością dla optymalnej pracy zestawu jest do 15 km/h.

Kilka słów o budowie

Hydrauliczna regulacja głębokości pozwoli narzędziom dopasować się do podłoża; dostępna jest dla każdego z narzędzi:

  • Przednie, duże talerze rozbijają materię; dostępne w wersji ząbkowanej i gładkiej, zawieszone indywidualnie, zabezpieczone przed kamieniami gumowymi elementami sprężynującymi

  • Pole zębów rozdrabnia materię; regulowana głębokość zębów do 30cm, dostępne różne redlice C-Mix (HD – długotrwałe użytkowanie, C-Mix Super ze sprężynami, C-Mix Ultra z siłownikami hydraulicznymi) oraz system wymiany czubków redlic C-Mix-Clip

  • Talerze boczne – z regulowaną wysokością i nachyleniem

  • Wały i zgarniacze – 11 wersji do wyboru – do zagęszczenia glebyal na podst. Amazone

fot. AmazonePicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)