Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Joskin produkuje już od 50 lat

Obrazek

Rolnictwo, a także maszyny rolnicze zmieniają się wraz z otaczającym nas światem – mówił Victor Joskin podczas uroczystości 50-lecia istnienia swojej firmy.

Jan Beba8 grudnia 2018, 19:04
Założyciel firmy twierdzi, że przed producentami maszyn i dilerami stoi duże wyzwanie: konieczne jest zwiększenie obrotów bez zwiększania zatrudnienia.
Zmiany nieodzowne są także w procesie produkcji.

Zastosowanie robotów na każdym etapie nie ma na celu zmniejszenia liczby pracowników, ale ma zaradzić brakowi wykwalifikowanych specjalistów. W fabrykach Joskin oprócz robotów spawalniczych pracują od niedawna roboty manewrowe do obrabiarek. Pozwoliło to zwiększyć zdolności produkcyjne, a operatorzy tych maszyn mogą skupić się na kontroli jakości.

Joskin to firma o globalnym zasięgu, produkty firmy dostarczane są na 5 kontynentów. Maszyny Joskin pracują w 80 krajach, a 50 z nich to systematyczni odbiorcy. Ważnym rynkiem zbytu dla Joskin jest Polska. Firma od 1999 roku ma fabrykę w Trzciance.

– Naszym celem jest pozostanie niezależną firmą rodzinną – podkreśla Didier Joskin, syn założyciela.  Przyszłe wyzwania związane z produkcją w firmie Joskin są nieco sprzeczne - z jednej strony trzeba zwiększać serie produkcyjne, aby obniżać koszty własne i umożliwić sprawniejsze zarządzanie, a z drugiej strony  obowiązuje zasada, że liczy się elastyczność, aby zaspokoić życzenia klientów i utrzymać bogaty asortyment. Przemysł 4.0 z zastępami robotów, sztuczną inteligencją, Internetem rzeczy i innymi podłączonymi elementami, jest kierunkiem rozwoju dla organizacji produkcji.


1 z 1
Pamiątkowe zdjęcie z jubileuszu firmy Joskin

Pamiątkowe zdjęcie z jubileuszu firmy Joskin

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)